Już wkrótce w sklepach zostaną wprowadzone kolejne zmiany. Niektóre z nich mogą zdecydowanie nie spodobać się seniorom. Decyzja została już jednak podjęta i nic nie wskauzje na to, aby była potrzeba powrotu do ostatnich zasad funkcjonowania.
Wprowadzone zmiany odczują najbardziej starsi klienci
Zbliżają się zmiany w handlu. Najbardziej odczują je seniorzy, które nie do końca odnajdują się w nowoczesnych technologiach.
Konkretnie chodzi o papierowe gazetki reklamowe. Do tej pory wiele osób zabierało je ze sklepów przy okazji robienia zakupów, aby na spokojnie w domu wyszukać sobie promocje i okazje cenowe.
Niedługo nastąpią jednak poważne zmiany w tym zakresie. Zmieniają się czasy, a co za tym idzie coraz więcej sklepów rezygnuje z produkowania zbędnej makulatury zamieniając papierowe gazetki promocyjne na elektroniczne dostępne w sieci.
Wiele starszych osób nie potrafi i nie widzi takiej potrzeby, aby korzystać z internetu, dlatego decyzje sklepów z pewnością dotkną ich najbardziej.
Oczywiście nie będzie od razu tak, że gazetki promocyjne całkowicie znikną. Ich produkcja i dystrybucja zostanie jednak ograniczona do minimum.
Według najnowszych statystyk liczba gazetek promocyjnych oferowanych przez placówki handlowe znacznie spadła:
-
hurtownie - 25,7%,
-
supermarkety - 19,4%,
-
drogerie i apteki - 16,2%,
-
dyskonty - 11,8%,
-
sklepy RTV i AGD - 11,4%.
Jak się jednak okazuje, nie we wszystkich sektorach ograniczono liczbę drukowanych materiałów. Odnotowano wzrost o 10% produkcji gazetek przez sklepy z odzieżą i artykułami dla dzieci.
Hipermarkety również nie zdecydowały się ograniczyć takiej formy promocji.
Zwiększanie nakładu może świadczyć o próbie zintensyfikowania sprzedaży za wszelką cenę. Hipermarkety borykają się ze spadkami sprzedaży, a rynek odzieży dziecięcej to już w znacznym stopniu domena e-handlu- wyjaśnił Andrzej Wojciechowicz, członek kapituły Programu AdRetail Inspirio i Ekspert Komisji Europejskiej.
Marketing sklepów przeniesie się do internetu?
Coraz więcej sklepów decyduje się korzystać z możliwości, jakie daje nam internet. W związku z tym wiele sklepów ogranicza dystrybucję papierowych gazetek.
Co ciekawe, redukowana jest także liczba stron. To również zła wiadomość dla seniorów, ponieważ o niektórych promocjach nie dowiedzą się przed wyjściem na zakupy.
Znaczący wpływ na to zjawisko z pewością ma obecna sytuacja oraz fakt, że z tego powodu klineci robią zakupy jak najbliższej domu, nawet w osiedlowych sklepach.
W obliczu pandemii papierowa wersja gazetek traci zasadność, gdyż może być niebezpieczna dla zdrowia pracowników sieci oraz klientów. Tymczasem rozwój nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych stwarza możliwość nadania tego typu publikacjom "nowego życia" w wersji cyfrowej. Ich zasięg i siła oddziaływania mogą nawet być korzystniejsze niż gazetek tradycyjnych. Przyszłość to forma elektroniczna- wytłumaczyła dr Urszula Kłosiewicz-Górecka, pracownik Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Korzystania z zakupów online i gazetek cyfrowych niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim w aplikacjach i na stronach sklepów znajdują się atrakcyjne kody zniżkowe. Z tego powodu niezależnie od wieku warto zaprzyjaźnić się z internetem.
Co więcej, warto podkreślić, że ograniczenie produkcji drukowanych gazetek to bardzo ekologiczne rozwiązanie.
Może zainteresuje Cię to: EMERYCI MARTWIĄ SIĘ, CZY PRZEZ WYBORY KORESPONDENCYJNE DOSTANĄ PIENIĄDZE NA CZAS. OGŁOSZENIE ZUS WPRAWIA WSZYSTKICH W OSŁUPIENIE
Polecamy także: NIEPEWNA PRZYSZŁOŚĆ TRZYNASTEK. EMERYCI ZASTANAWIAJĄ SIĘ, CZY DOSTANĄ PIENIĄDZE
Portal "Życie" informował o: NA JAW WYSZŁO, ILE ZARABIA PAPIEŻ FRANCISZEK. WIERNI NIE WIERZĄ WŁASNYM OCZOM