Aktorka przez przeszło dwie dekady kreowała postać Halinki Kiepskiej w serialu "Świat według Kiepskich". Ostatnie lata niestety obfitowały w ostatnie pożegnania aktorów z obsady popularnej niegdyś polsatowskiej produkcji.

O odejściu Marzeny Kipiel-Sztuki poinformowała serialowa "Helena Paździochowa"

9 czerwca, po długiej walce z ciężką chorobą odeszła w wieku 58 lat Marzena Kipiel-Sztuka. Ponure wieści opublikowała jej koleżanka z planu i przyjaciółka zmarłej aktorki, Renata Pałys.

- Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka — informuje w mediach społecznościowych artystka. Choć media jeszcze nie zdążyły poznać tajemniczej przyczyny śmierci ukochanej "Halinki Kiepskiej", ustalono, że aktorka miała za sobą długą walkę z ciężką chorobą.

Smutną informację o odejściu Marzeny Kipiel-Sztuki umieściła w sieci również siostra aktorki.

- Moja jedyna siostra i zawsze siostra. Jak byłam mała, zawsze mnie broniła i manto spuszczała każdemu, kto mi krzywdę zrobił. Zawsze mówiła, że mnie nienawidzi, ale kocha i nigdy nie pozwoli, żeby ktoś mnie skrzywdził. Mądra, inteligentna, uparta... Kocham Ciebie Marzis — czytamy we wpisie.

Marzena Kipiel-Sztuka to kolejna osoba z aktorskiego grona "Świata według Kiepskich", którą zabrała choroba.

Serial mogliśmy oglądać w Polsacie od marca 1999 roku do listopada 2022 roku. Decyzja o całkowitym zawieszeniu tworzenia kolejnych odcinków, zapadła, gdy zabrakło w październiku 2020 roku Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa, który odszedł na początku 2021 roku.

Podczas największej popularności serialu, mogliśmy zobaczyć mnóstwo aktorów, którzy pojawili się gościnnie lub na nieco dłużej na planie, jednak poza stratą Leona Niemczyka, Piotra Machalicy, Jacka Chmielnika, Krzysztofa Kiersznowskiego, czy Bohdana Smolenia, wielką stratą było zniknięcie legendarnej Krystyny Feldman, która dała się zapamiętać jako nieposkromiona babka Kiepska.

Gdy prześledzimy losy obsady "Świata według Kiepskich" zdamy sobie sprawę, że lwia część tych, których już z nami nie ma, odeszła z jakiegoś powodu przedwcześnie. Tabloidy spekulują o klątwie.

Co o tym sądzicie?

Nie przegap: Marzena Kipiel-Sztuka długo chorowała. Co dolegało aktorce ze "Świata według Kiepskich"

Zerknij: Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Znana jest przyczyna jej odejścia