Niedziela rano przyniosła smutne wieści – Marzena Kipiel-Sztuka, niezapomniana Halina Kiepska z kultowego serialu „Świat według Kiepskich”, odeszła w wieku 58 lat. Informację o jej śmierci przekazała przyjaciółka i koleżanka z planu, Renata Pałys, znana z roli Heleny Paździoch.


Renata Pałys była przy Marzenie tuż przed jej odejściem, co podkreśliła w swoim poruszającym wpisie. Aktorka wyznała, że Kipiel-Sztuka już od dawna walczyła z poważną chorobą, która ostatecznie zabrała jej życie, informuje Super Express.


W rozmowie z Plejadą, Renata Pałys opowiedziała o ostatnich chwilach swojej przyjaciółki. "Marzena bardzo długo chorowała i ja byłam w to zaangażowana. Dzisiaj rano o godz. 9:00 zmarła" – mówiła aktorka, nie kryjąc łez. Choć przyczyna śmierci nie została podana do publicznej wiadomości, wiadomo, że Kipiel-Sztuka zmagała się z chorobą od wielu lat.


Pałys dodała, że pomimo trudnej sytuacji, Kipiel-Sztuka starała się zachować prywatność. "To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą."


Renata Pałys była przy Marzenie niemal do ostatnich chwil. „Wczoraj się z nią widziałam,” wyznała, wspominając sobotę, kiedy obie wiedziały, że koniec jest bliski. "Oczywiście, że tak," potwierdziła Pałys, gdy zapytano ją, czy sobotnie spotkanie sugerowało zbliżający się kres.


Marzena Kipiel-Sztuka zapisała się w sercach widzów nie tylko jako Halina Kiepska. Była również utalentowaną wokalistką, co udowodniła w programie „Jak oni śpiewają?”. Jej talent i charyzma przyciągnęły uwagę Elżbiety Zapendowskiej, jurorki programu, oraz Agnieszki Włodarczyk, zwyciężczyni pierwszej edycji show.


„Pamiętam ją bardzo dobrze. Świetnie się z nią współpracowało. Spotykałyśmy się jeszcze parę razy w życiu. Miała fajną, ciemną, zachrypniętą barwę. To było nie tylko aktorka, ale też dobra wokalistka. Była bardzo sympatyczną osobą!” – wspomina Elżbieta Zapendowska.


To też może cię zainteresować: Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki przerwała milczenie. W jej słowa trudno uwierzyć. "Nie będę tego ukrywać"


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marzena Kipiel-Sztuka długo chorowała. Co dolegało aktorce ze "Świata według Kiepskich"