Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, aktorki, która w wieku 58 lat odeszła po ciężkiej chorobie. Informacje o jej śmierci przekazała bliska przyjaciółka, Renata Pałys, również znana z "Świata według Kiepskich". Marzena Kipiel-Sztuka była jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej telewizji, a jej rola Haliny Kiepskiej na zawsze pozostanie w pamięci widzów.


Marzena Kipiel-Sztuka zdobyła serca Polaków swoją kreacją Haliny Kiepskiej, charyzmatycznej żony głównego bohatera serialu "Świat według Kiepskich". Produkcja ta, zadebiutowana na antenie Polsatu w marcu 1999 roku, stała się jednym z najdłużej emitowanych seriali w historii polskiej telewizji. Przygody mieszkańców kamienicy przy ulicy Ćwiartki zapisały się złotymi literami w historii rodzimej rozrywki, a postać Halinki stała się kultowa, informuje Pomponik.


"Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka" - oznajmiła Renata Pałys na swoim profilu. W rozmowie z prasą dodała: "Marzena bardzo długo chorowała i ja byłam w to zaangażowana. Dzisiaj rano o godz. 9:00 zmarła". Niestety, nie wiadomo, z jaką chorobą zmagała się aktorka.


Kondolencje i wyrazy współczucia dla bliskich Marzeny Kipiel-Sztuki spływają z całego kraju. Gabriela Oberek, współpracująca z aktorką na planie innej produkcji, również zabrała głos, udostępniając komunikat w sieci:


"Niezapomniana Halinka Kiepska, ale przede wszystkim dobry, kochany człowiek. Kobieta dynamit, kochająca swoją pracę. Realizowała ostatnio z pasją swój autorski projekt sceniczny 'Życie nie musi być Kiepskie'. Uwielbiała śpiewać, była skarbnicą zawodowych anegdot".


Marzena Kipiel-Sztuka była absolwentką Technikum Budowlanego w Legnicy, ale szybko podążyła za głosem serca, związała swoje życie z aktorstwem. W latach 1987-1989 pełniła funkcję suflera w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, a następnie występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Choć na swoim koncie miała wiele ról, to właśnie rola Halinki w "Świecie według Kiepskich" przyniosła jej największą popularność i miłość widzów.


Renata Pałys, która w "Świecie według Kiepskich" wcielała się w rolę Heleny Paździoch, znała Marzenę od 25 lat. Ich przyjaźń i współpraca były niezwykle bliskie. "Świat według Kiepskich" pozostał na ekranie telewizorów przez niemal 23 lata, a Marzena Kipiel-Sztuka była jego nieodłącznym elementem.


Jej śmierć to ogromna strata dla polskiej kultury i sztuki. Aktorka pozostawiła po sobie nie tylko niezapomniane role, ale także wiele ciepłych wspomnień i uśmiechów, które na zawsze pozostaną w sercach jej fanów. Marzena Kipiel-Sztuka była prawdziwym skarbem polskiej telewizji i jej odejście pozostawiło wielką pustkę w sercach widzów.


To też może cię zainteresować: Tak Barbara Sienkiewicz tak mówiła o ojcu swoich dzieci. "Był mężczyzną, który chciał mieć dzieci"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Grzybowa anomalia w Polsce. Niezwykły wysyp grzybów