Celine Dion, jedna z największych gwiazd muzycznych świata, odkryła przed światem swoją trudną walkę z nieuleczalną chorobą. Artystka, znana z niesamowitego talentu i potężnego głosu, zaskoczyła fanów druzgocącymi wieściami o zespole sztywnego człowieka pod koniec 2022 roku. Od tamtego czasu życie gwiazdy nieustannie podlega zmianom, a choroba wymaga od niej bohaterskiej walki.

Zespół sztywnego człowieka, rzadka choroba dotykająca jedną na milion osób, postawiła Celine Dion w obliczu trudnych wyborów i codziennych wyzwań. Po wielu dramatycznych przeżyciach, takich jak śmierć przyjaciół i męża, wokalistka musi teraz zmierzyć się z własnym ciałem, które zdradza ją w postaci ciężkich skurczów mięśniowych.

W grudniu 2022 roku Dion podzieliła się swoją historią za pośrednictwem Instagrama, zwracając się do milionów fanów na całym świecie. "Cierpię na niezwykle rzadką chorobę stiff person syndrome [syndrom sztywnego człowieka - przyp. red.], który dotyka jedną na milion osób. Wciąż poznajemy to schorzenie i teraz wiemy, że to ona powodowała moje ciężkie skurcze mięśniowe. Niestety mają one wpływ na moje życie, sprawiają, że czasem mam problemy z poruszaniem się, nie pozwalają mi na śpiewanie" - wyznała artystka.

Od tego czasu Dion zdecydowała się na drastyczne ograniczenie swojej aktywności artystycznej. Światowa trasa koncertowa została odwołana, a publiczne występy zastąpione ciszą. Wokalistka rzadziej udziela się w mediach społecznościowych, a najnowsze informacje o jej zdrowiu docierają głównie za pośrednictwem rodziny.

W wyjątkowym posunięciu, Dion postanowiła jednak odkryć karty przed premierą filmu dokumentalnego "I Am: Celine Dion". Na swoim profilu Instagram opublikowała zdjęcie, które zapowiada nadchodzącą produkcję. Film ma opowiadać o ostatnich latach życia artystki, od momentu odkrycia choroby po jej codzienne zmaganie się z nią.

"Te ostatnie kilka lat było dla mnie ogromnym wyzwaniem - podróż od odkrycia mojej choroby, do nauki, jak żyć z nią i jak sobie z nią radzić. W miarę trwania drogi powrotu do mojej kariery artystycznej zdałam sobie sprawę, jak bardzo tęskniłam za nią, za możliwością zobaczenia się z moimi fanami" - napisała artystka pod zdjęciem.

Produkcja ma również na celu zwiększenie świadomości na temat tej rzadkiej choroby, a Dion pragnie pomóc innym, którzy również muszą stawić czoła podobnym trudnościom. Mimo nieuleczalnej choroby, Celine Dion wydaje się gotowa na powrót na scenę, będąc jednocześnie inspiracją dla wielu walczących z własnymi problemami zdrowotnymi. Jej determinacja i siła ducha stanowią wzór, który może zainspirować innych.

To też może cię zinteresować: Zmiany w TVP zataczają coraz szersze kręgi. Władze stacji podjęły ostateczną decyzję w sprawie jednego z programów. Jaki los czeka „Rolnik szuka żony”

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Są najnowsze wieści w sprawie Tomasza Komendy. Ta sprawa budzi liczne wątpliwości