Nowa edycja "The Voice Senior" rozpoczęła się spektakularnie, jednak jeden z jurorów znalazł się w ogniu krytyki. Czy kontrowersje wokół Tomasza Szczepanika rzeczywiście są uzasadnione?

14. edycja "The Voice of Poland" zakończyła się niedawno, a już 6 stycznia pojawił się pierwszy odcinek "The Voice Senior 5". W programie tym, skierowanym do artystów po 60. roku życia, trenerami są Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska, Tomasz Szczepanik oraz debiutująca w tej roli Halina Frąckowiak. Mimo licznych pozytywnych opinii na temat talentów seniorów, jeden z jurorów – Tomasz Szczepanik – stał się obiektem kontrowersji.

Podczas "Przesłuchań w Ciemno" jednym z najbardziej imponujących uczestników okazał się Piotr Salata, który wykonał utwór "How wonderful you are" Gordona Haskella. 60-letni artysta zdobył uznanie wszystkich czterech jurorów, co było bez wątpienia emocjonującym momentem. Jednak towarzyszące temu zjawisko otworzyło szereg komentarzy na temat Tomasza Szczepanika w mediach społecznościowych.

Warto zauważyć, że Piotr Salata to nie nowa twarz dla programu, ponieważ wcześniej triumfował w "Drodze do gwiazd" (2002) oraz brał udział w drugiej edycji "The Voice of Poland" (2012), gdzie wywołał kontrowersje, kiedy Marek Piekarczyk zdecydował się go wyeliminować.

Krytyka Tomasza Szczepanika, lidera zespołu Pectus, skupia się głównie na jego wieku i braku odpowiedniego podejścia do seniorów. Internauci wyrażają nostalgia za Markiem Piekarczykiem, który pełnił rolę jurora w poprzednich edycjach i zdobył sympatię widzów swoim profesjonalizmem i empatią.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy, zarzucających Szczepanikowi brak wyczucia w programie skierowanym do seniorów. Krytycy wskazują, że potrzebny jest juror bardziej związany z ich pokoleniem, a wiek Szczepanika stawia go w roli nieodpowiedniego sędziego w tym kontekście.

Czy krytyka Tomasza Szczepanika jest uzasadniona, czy może to jedynie chwilowa fala niezadowolenia? Odpowiedź na to pytanie pozostaje otwarta, a losy dalszych odcinków "The Voice Senior 5" z pewnością będą śledzone z zainteresowaniem przez fanów programu.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Mam ponad 70 lat i chcę pozwać moje dzieci. Chodzi o mieszkanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Świat muzyki disco polo pogrążony w żałobie. Nie żyje wielki gwiazdor. Jego piosenki nuciła cała Polska