W środowy wieczór media obiegła informacja o najnowszej decyzji ministra Bartłomieja Sienkiewicza. Jak wskazuje portal „Goniec”, wiadomość o postawieniu w san likwidacji Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej pojawiła się około godziny 18. Krótką informację na ten temat przedstawiono w „Faktach” emitowanych o 19:00 na kanale TVN. O tej wiadomości nie usłyszeli jednak widzowie programu informacyjnego „19:30”. Nie wszystkim się to spodobało.

O tym nie usłyszeli widzowie „19:30”

W środę 27 grudnia media obiegła informacja o najnowszej decyzji Bartłomieja Sienkiewicza. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o postawieniu w stan likwidacji TVP, Polskiego Radia i PAP. Szef resortu zapewnił, że decyzja może zostać wstrzymana w każdej chwili.

Krótki materiał na ten temat znalazł się w środowym wydaniu „Faktów” TVN, które emitowane były zaledwie godzinę po ogłoszeniu decyzji Sienkiewicza. Niestety wzmianka na ten temat nie znalazła się w serwisie informacyjnym TVP, na co uwagę zwróciło wielu internautów.

Tego zabrakło w serwisie informacyjnym TVP

W środowym wydaniu serwisu informacyjnego „19:30” Marek Czyż przedstawił między innymi informacje na temat porzuconego na klatce schodowej psa, czy 105. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, która przypadała 27 grudnia.

Widzowie dowiedzieli się także o planach rządu na wprowadzenie zmian w Funduszu Kościelnym. Zabrakło jednak informacji dotyczącej decyzji Sienkiewicza o postawieniu w stan likwidacji TVP, Polskiego Radia i PAP.

Komentarze od niezadowolonych z tego powodu widzów pojawiły się na facebookowym profilu „19:30”.

Marek Czyż/YT @Czyż tak
Marek Czyż/YT @Czyż tak

Internauci komentują

„Brakowało mi decyzji ministra o postawieniu TVP w stan likwidacji oraz że brak programów w TVP to nie wina Tuska, lecz PiS, które okupuje TVP i nie dopuszcza do pracy dziennikarzy i innych pracowników” – napisał jeden z komentujących.

„Skandal” – komentowali inni, dodając, że dziennikarze nie musieli nawet przygotowywać oddzielnego materiału, bo wystarczyło odczytać oświadczenie ministra Sienkiewicza.

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Pojawiły się konkretne zapowiedzi nowej szefowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Wiadomo już, ile wyniesie popularny zasiłek w 2024 roku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Najnowsze informacje o zaginionym Krzysztofie Dymińskim. Jest nowy trop w sprawie 16-latka. Pojawiło się zaskakujące zgłoszenie dotyczące chłopaka

O tym się mówi: Sympatycy programu „Rolnik szuka żony” nie zostawiają na produkcji suchej nitki. „To, co było teraz, to totalna porażka"