Tuż przed świętami media obiegła dramatyczna wiadomość o śmierci Krzysztofa Respondka. Aktor i artysta kabaretowy zmarł 22 grudnia w wieku zaledwie 53 lat. Tę dramatyczną informację przekazał przyjaciel i współpracownik Respondka, Krzysztof Hanke. „Super Express” przekazał, że dopiero po śmierci Krzysztofa Respodnka światło dzienne ujrzały nowe fakty na jego temat. Okazuje się, że aktorstwo, kabaret i śpiew nie były jedynym, czym się zajmował. Poznajcie szczegóły!

Niespodziewana śmierć Krzysztofa Respondka

Krzysztof Hanke był pierwszym, który przekazał publicznie wiadomość o śmierci Krzysztofa Respondka. Byli nie tylko współpracownikami, ale także bliskimi przyjaciółmi. Jak wynikało z informacji przekazanych przez Hankego, Respondek zmarł wskutek zawału serca.

Jak wskazują dziennikarze portalu „Dziennik Zachodni”, 17 grudnia Krzysztof Respondek wystąpił na spotkaniu wigilijnym Urząd Gminy Żalazków, gdzie nie tylko rozbawiał zebranych żartami, ale także umilał im czas śpiewem. Z relacji osób, które go wtedy widziały, wynikało, że był pełen energii i uśmiechu.

Niestety po powrocie do domu z wydarzenia Krzysztof Respondek miał poczuć się źle. Jego żona od razu wezwała pogotowie, a przybyli na miejsce ratownicy postawili diagnozę – zawał serca. Zdecydowano się o przewiezieniu kabareciarza do szpitala w Zabrzu. Choć lekarze przeprowadzili zabieg, życia Krzysztofa Respondka nie udało się uratować.

Krzysztof Respondek był nie tylko aktorem i artystą kabaretowym. Jaki był jego zawód?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Krzysztof Respondek od lat związany był ze sceną kabaretową. Występował w kabarecie Rak. Parał się także aktorstwem, choć nie były to jedyne zawody, jakie można było znaleźć w jego CV.

Przed laty zdobył konkretny zawód i przez jakiś czas nawet udawało mu się w nim pracować. W 1997 roku Krzysztof Respondek zdał egzamin na przewodnika w Zabytkowej Kopalni Srebra. „Zawsze żartował, że na starość będzie oprowadzał u nas wycieczki” – zdradził koordynator ruchu turystycznego w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej Sławomir Ziemianek.

Ziemianek podkreślił, że Respondek mimo swojej ogólnopolskiej rozpoznawalności, był lokalnym patriotą i nigdy nie odmawiał pomocy. W dobie pandemii koronawirusa nagrał filmik zachęcający do zbiórki funduszy dla Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które nie mogąc obsługiwać turystów, borykało się z poważnymi problemami finansowymi.

Pogrzeb Krzysztofa Respondka

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Respondka zaplanowano na piątek 30 grudnia. Uroczystości żałobne rozpoczną się o godzinie 10:30 mszą świętą w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach.

Po mszy ciało artysty zostanie odprowadzone na cmentarz komunalny w Tarnowskich Górach. Rodzina poprosiła o nieskładanie kondolencji i nieprzynoszenie kwiatów. Poprosili także o składanie datków na Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Szansa na przyszłość", dla którego Krzysztof Respondek miał zagrać koncert.

Niestety nie zdążył.

To też może cię zainteresować: Sylwia Peretti napisała o pierwszych świętach bez swojego ukochanego syna. "Tak bardzo Wam nie życzę ciemności, w której obecnie się znajduję"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wyszło na jaw, czy Szymon Hołownia może się pożegnać z marzeniami o fotelu prezydenta. Nowy marszałek Sejmu otwarcie chciałby stanąć na czele państwa

O tym się mówi: Ostatnie chwile Krzysztofa Respondka. Wiadomo, co się działo w karetce