W ostatnich dniach doszło do sporych zmian w mediach publicznych. Jak przypomina portal „Super Express”, minister kultury odwołał zarządy Telewizji Polskiej, Polskiej Agencji Prasowej oraz Polskiego Radia i wyznaczył nowe zarządy i rady nadzorcze. Nie ulega wątpliwości, że zmiany na najwyższym szczeblu nie są ostatnimi. Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, lista osób, które mogą stracić swoją posadę, jest długa. Których gwiazd możemy więcej nie zobaczyć w TVP?

Ruszyły zwolnienia w TVP. Lista osób do zwolnienia ciągle się wydłuża

Zmiany w TVP i pozostałych mediach publicznych trwają. Zmieniły się nie tylko władze TVP, PAP i Polskiego Radia, ale także osoby kierujące poszczególnymi działami wewnątrz nich. W czwartkowy wieczór widzowie TVP mieli okazję zobaczyć pierwsze „Wiadomości” po zmianach. Ich twarzą był Marek Czyż, który przed laty związany był ze stacją na Woronicza.

Z medialnych doniesień wynika, że na pracowników TVP padł blady strach. Zwolnień mają obawiać się nie tylko pracownicy związani z prowadzeniem programów informacyjnych, czy publicystycznych, ale także gwiazdy programów rozrywkowych. Lista osób, które mogą stracić swoje stanowiska, jest bardzo długa i wiele wskazuje na to, że jeszcze nie została zamknięta.

Marek Czyż/Yt @Czyż tak
Marek Czyż/Yt @Czyż tak

Zwolnienia w TVP już ruszyły! Kto już stracił pracę, a kto pożegna się z nią w najbliższym czasie?

Ci pracownicy TVP mogą stracić posadę. Na liście gwiazdy

Z informacji przekazanych przez portal „Pudelek” wynika, że pierwsze osoby już otrzymały wypowiedzenia. Mają być one wręczane w kolejności alfabetycznej. „Rzeczpospolita” doprecyzowuje, że pracownicy ci proszeni są o wstrzymanie się od pracy, przy jednoczesnym zachowaniu wynagrodzenia. Po weryfikacji część z nich będzie mogła jednak zostać w pracy.

Część pracowników Telewizji Polskiej donosi, że ich karty dostępu przestały działać, co oznacza dla nich brak możliwości swobodnego poruszania się po redakcji.

„Super Express” wskazuje listę gwiazd, których posada jest zagrożona. Znaleźli się tu Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski, Edyta Lewandowska, Rafał Brzozowski, Magdalena Ogórek, Michał Rachoń, Tomasz Kammel, Elżbieta Jaworowicz, Miłosz Kłeczek, Marta Kielczyk, Anna Popek, czy Ida Nowakowska i Tomasz Wolny.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski/YouTube @Wiadomości o celebrytach
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski/YouTube @Wiado

Jak myślicie, które z tych gwiazd stracą, a które zachowają posadę?

To też może cię zainteresować: Wracają plotki na temat kryzysu w relacjach Sebastiana Karpiela-Bułecki i Pauliny Krupińskiej. Czy słowa muzyka uspokoją sympatyków pary

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ogromny cios spadł na królową Camillę. Żona króla Karola III opłakuje bliską osobę

O tym się mówi: Izabela Małysz zaskoczyła swoim wizerunkiem. Twarz żony Orła z Wisły zdradza wszystko. Nowe fotografie ukochanej Adama Małysza rozczuliły internautów