Atmosfera wokół TVP staje się coraz gorętsza. W ostatnim czasie z anteny zniknęła Danuta Holecka, której nie oglądamy już w wieczornym wydaniu „Wiadomości”. Na stanowisku pozostała Edyta Lewandowska, która poprowadziła wtorkowe wydanie serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej. Portal „Pomponik” wskazuje, że po prezenterce widać było widać spore emocje. Koniec „Wiadomości” był dość niespodziewany i Lewandowska nie zamierzała niczego ukrywać przed widzami.

Nerwowo wokół Telewizji Polskiej

Po wyborach parlamentarnych, które doprowadziły do zmiany większości rządzącej, atmosfera wokół TVP zrobiła się wyjątkowo gorąca. Większość partii w kampanii wyborczej wskazywała na konieczność przeprowadzenia zmian w Telewizji Polskiej. Jeszcze przez zapowiadanymi zmianami z telewizji zniknęło kilka nazwisk, na czele z Danutą Holecką.

I to właśnie w „Wiadomościach”, których twarzą była do niedawna Danuta Holecka, atmosfera jest najbardziej nerwowa. Część dziennikarzy współpracujących z serwisem odeszła, inni nie stawili się w pracy, zasłaniając się zwolnieniami lekarskimi. Na posterunku zostały Edyta Lewandowska oraz Marta Kielczyk.

Edyta Lewandowska/YouTube @Piękne polskie dziennikarki i prezenterki tv
Edyta Lewandowska/YouTube @Piękne polskie dziennikark

Lewandowską widzowie mogli zobaczyć także we wtorkowy wieczór. Być może to właśnie natłok pracy sprawił, że prezenterka zaliczyła wpadkę na koniec serwisu informacyjnego.

Wpadka Edyty Lewandowskiej

Prowadząca „Wiadomości” zapowiedziała Joannę Lichocką, która była tego dnia „Gościem Wiadomości”.

„"Chciałabym zacząć od pisma, które prezydent Andrzej Duda skierował do marszałka sejmu Szymona Hołowni, że nie kwestionuje prawa do zmian w systemie prawnym, bo większość parlamentarna może to zrobić, ale podkreśla, że żaden cel polityczny nie może uzasadniać i usprawiedliwiać... Chciałam to zacytować, ale zgubiłam kartkę" – powiedziała, wyraźnie zakłopotana Lewandowska.

Z opresji prezenterkę wybawiła Joanna Lichocka, która w dość obszernej wypowiedzi odniosła się do listu prezydenta i wydarzeń, jakie miały miejsce we wtorek w Sejmie.

Edyta Lewandowska/ screen yt
Edyta Lewandowska/ screen yt

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Jacek Kurski w sporych tarapatach. Były prezes TVP będzie musiał zmierzyć się z utrata ważnego stanowiska. Rząd wydał specjalną decyzję w tej sprawie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Posiadłość Dawida i Marty Kubackich wygląda jak w bajce. Widok z okna wręcz powala na kolana. Skoczek narciarski z rodziną mieszka w pięknym miejscu

O tym się mówi: Nie na takie wiadomości liczyli fani Céline Dion. Siostra artystki zdradziła, w jakim jest teraz stanie. Jej słowa nie napawają optymizmem