Magda Gessler od lat cieszy się ogromną popularnością, a jej media społecznościowe śledzi spore grono obserwatorów. Niestety aktywność w social mediach może się skończyć dla restauratorki nie lada kłopotami. Jak donosi portal „Super Express”, Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom skierowało do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Magdę Gessler. Poznajcie szczegóły sprawy!

Nad Magdą Gessler zebrały się czarne chmury. Nie nad nią jedną

Magda Gessler dołączyła do grona gwiazd, które wpadły w tarapaty z powodu promowania w swoich mediach społecznościowych alkoholu, co jest niezgodne z obowiązującymi w naszym kraju regulacjami. Z podobnymi problemami borykali się już Margaret, Maffashion, czy Maciej Musiał.

Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniu skierowało do prokuratury zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa przez restauratorkę. Miało ono polegać na niezgodnej z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi „reklamie wina opublikowanej w marcu 2023 roku”. Owa reklama miała ukazać się na facebookowym profilu Magdy Gessler.

Na ten moment postępowanie prowadzone jest w sprawie, co oznacza, że restauratorka na ten moment nie usłyszała żadnych zarzutów. Szymon Banna, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazał, że trwa gromadzenie materiału dowodowego w sprawie.

Magda Gessler/YouTube @Magda Gessler
Magda Gessler/YouTube @Magda Gessler

Co może grozić Magdzie Gessler?

W przypadku, w którym prokuratura zdecyduje się postawić restauratorce zarzuty w związku z nielegalnym reklamowaniem alkoholu w mediach społecznościowych, grozi grzywna w wysokości do nawet 500 tysięcy złotych.

Wyroki, które do tej pory zapadły były jednak łagodniejsze. Maffashion została ukarana karą grzywny w wysokości 10 tys. zł. W przypadku Macieja Musiała kara była wyższa o 5 tys. zł.

Magda Gessler/YouTube @Magda Gessler
Magda Gessler/YouTube @Magda Gessler

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński stanowczo domaga się dymisji marszałka Szymona Hołowni. Wszystko po skandalu wywołanym przez posła Brauna

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sylwia Peretti odwiedziła grób swojego syna. Zostawiła na nim wyjątkową rzecz. Ten gest poruszył wszystkich

O tym się mówi: Nie żyje wybitna polska aktorka. Znana z niezapomnianych ról w klasykach polskiego kina