Danuta Holecka w ostatnich latach była jedną z głównych twarzy TVP. Po utracie większości przez Prawo i Sprawiedliwość, przyszłość dziennikark i wielu jej kolegów z pracy, stanęła pod dużym znakiem zapytania. Jak informuje portal "Super Express", ujawniono plany dotyczące przyszłości Holeckiej. Czy zniknie z Telewizji Polskiej?

Danuta Holecka związana jest z TVP od lat

Przygoda Danuty Holeckiej z TVP rozpoczęła się w 1993 roku, kiedy wygrała konkurs organizowany przez publicznego nadawcę. Początkowo relacjonowała wydarzenia z Sejmu. Z czasem powierzono jej prowadzenie serwisów informacyjnych.

Jednak to dopiero po przejęciu władzy w TVP przez Zjednoczoną Prawicę, stała się jedną z głównych twarzy stacji. Nie tylko prowadzi główne wydanie "Wiadomości", ale od 2019 roku jest ich szefową.

W związku ze zmianami większości rządzącej wiele mówi się na temat przyszłości nie tylko Danuty Holeckiej, ale praktycznie wszystkich dziennikarzy pracujących w Telewizji Polskiej. Stacja zabrała głos na temat przyszłości Holeckiej. Czy zniknie z TVP?

Danuta Holecka/YouTube @Świat Gwiazd
Danuta Holecka/YouTube @Świat Gwiazd

Danuta Holecka zniknie z TVP?

Ostatnie wybory parlamentarne odebrały szansę na trzecią kadencję dla Prawa i Sprawiedliwości. Choć prezydent Andrzej Duda powierzył misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu, jest ona skazana na porażkę, bo PiS nie dysponuje żadnymi zdolnościami koalicyjnymi.

Stąd pracownicy TVP mogą obawiać się o swoje posady, bo większość partii politycznych wskazuje na konieczność zmian w TVP, co nie ominie również osób zatrudnionych w stacji. Pod znakiem zapytania staje przyszłość Holeckiej i innych pracowników stacji.

Dziennikarze "Faktu" zdecydowali się skontaktować z bieżącymi władzami stacji. Ci stanowczo wskazują, że "spółka nie planuje zakończenia współpracy z redaktor Danutą Holecką". Nie oznacza to jednak, że tak pozostanie po przeprowadzeniu planowanych zmian w TVP.

Danuta Holecka/YouTube @TVP Info
Danuta Holecka/YouTube @TVP Info

Myślicie, że Danuta Holecka straci pracę w TVP?

To też może cię zainteresować: Sympatycy Małgorzaty Tomaszewskiej wstrzymali oddech. Ciężarna prezenterka upadła na planie "Pytania na śniadanie"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To można znaleźć w sklepie prowadzonym przez ojca Tadeusza Rydzyka. Cena zaskoczy niejedną osobę

O tym się mówi w Polsce: Kontrole mogą zapukać do milionów Polaków. Każdy może trafić na feralna listę. ZUS sprawdza prawdziwość zwolnień. Kto może się spodziewać kontroli