Jak podaje portal "Super Express", zmarł Krzysztof Kamiński. Aktor występował w filmach i serialach, choć to teatr był miejscem, w którym czuł się najlepiej. Był człowiekiem wielu talentów. Realizował się także jako reżyser i lektor. Kamiński miał 72 lata.

Nie żyje Krzysztof Kamiński

Informację o śmierci Krzysztofa Kamińskiego podał portal "Piotrków Trybunalski" na swoim profilu w mediach społecznościowych. W poruszającym wpisie podkreślono, że zmarły aktor miał magiczny głos, którym urzekał kolejne pokolenia.

Choć grywał w filmach i serialach, to na deskach teatru czuł się jak ryba w wodzie. Sam o sobie mówił "jestem człowiekiem teatru". Przez 15 lat związany był z Teatrem Powszechnym w Łodzi. To właśnie stąd w czasie stanu wojennego wyemigrował do Niemiec, gdzie spędził ćwierć wieku.

Kamiński zdecydował się wrócić do rodzinnego Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie tworzył autorskie spektakle, a także widowiska historyczne.

Dorobek artystyczny Krzysztofa Kamińskiego

Krzysztof Kamiński przyszedł na świat 19 kwietnia 1951 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Występował na scenie łódzkiego Teatru Powszechnego. W czasie stanu wojennego zdecydował się na wyjazd do Niemiec, gdzie pracował fizycznie, żeby zapewnić swojej rodzinie byt. Po ćwierć wieku wrócił do kraju.

Jeszcze na emigracji, stęskniony za polską kulturą nagrał kasetę z poezją. W 1999 roku piotrkowska firma ODSI wydała kasetę "Bliżej Boga", na której Kamiński czyta wiersze Karola Wojtyły.

Trzy lata później Centrum Kultury Polskiej w Bremie wydało płytę, na których głosem Kamińskiego wybrzmiewa poezja m.in. Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Tadeusza Borowskiego. Wszystko przy akompaniamencie muzyki Michała Lorenca.

W jego dorobku artystycznym znajdziemy role w filmach i serialach. Wystąpił m.in. w "Sztosie 2", "Świecie według Kiepskich", "Cisza nad rozlewiskiem", czy "Pensjonat nad rozlewiskiem".

W październiku bieżącego roku Krzysztof Kamiński miał lecieć do Stanów Zjednoczonych, gdzie miał wystawiać swoje przedstawienie. "Nie zdążyłem... Choroba" - napisał dwa dni przed swoją śmiercią na swoim profilu facebookowym.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Krzysztofa Kamińskiego składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Była partnerka Matthew Perry'ego zabrała głos na temat jego niespodziewanego odejścia. "Jest wiele rzeczy, które mi nie pasują"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Wróciłam do domu i zastałam w nim teściową. To, co usłyszałam od męża, wbiło mnie w podłogę

O tym się mówi:Seweryn Nowak z programu "Rolnik szuka żony" prosi swoich sympatyków o pomoc. Uczestnik miłosnego show stracił wszystko