Nie żyje Ewa Wyszomirska. Jak przypomina portal "Pomponik", aktorka związana była z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu, a także z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora. Szerokiej publiczności dała się poznać m.in. dzięki roli w popularnym serialu "Świat według Kiepskich". To kolejna śmierć osoby związane z serialem Polsatu.

Nie żyje Ewa Wyszomirska

Informację o śmierci Ewy Wyszomirskiej przekazał w swoich mediach społecznościowych Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, z którym aktorka związana była przez lata swojej aktywności zawodowej. Na jego scenie występowała od 1989 do 2019 roku.

"Odeszła Ewa Wyszomirska - wybitna aktorka, lalkarka od dziecka związana z teatrem. Od 1968 roku na stałe związała się z Opolem - była aktorką Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. (…) Wyrażamy głębokie kondolencje rodzinie, przyjaciołom i bliskim. Jej talent aktorski rozświetlał scenę i pozostawił niezatarte ślady w naszych sercach" - czytamy we wpisie.

Ceniona aktorka

Ewa Wyszomirska poszła w ślady swojego ojca Bronisława Kassowskiego i wybrała aktorstwo. W 1968 roku rozpoczęła pracę w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. W 1989 roku nawiązała współpracę z opolskim Teatrem im. Jana Kochanowskiego, na którego deskach występowała do 2019 roku.

Wśród najbardziej cenionych kreacji aktorki można wymienić rolę w "Matce" Witkacego. Szerokiej publiczności dała się poznać dzięki wyrazistym epizodom w serialach "13 posterunek", "Pierwsza miłość", czy "Licencja na wychowanie". Występowała także w serialu "Świat według Kiepskich".

Fani serialu wskazują, że nad produkcją wisi "klątwa". Jak wylicza "Super Express", Wyszomirska jest 77. osobą z serialu, która zmarła. Wcześniej pożegnaliśmy m.in. Krystynę Feldman, Zofię Czerwińską, Leona Niemczyka, Bohdana Smolenia, Dariusza Gnatowskiego, czy Ryszarda Kotysa.

Ryszard Kotys. Źródło: Youtube Paula Rodak
Ryszard Kotys. Źródło: Youtube Paula Rodak

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Tomasz Lis zdradził prawdę na temat swojego stanu zdrowia. Czy jego sympatycy mają powody do niepokoju

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Wielbiciele polskiej muzyki pogrążyli się w smutku. Do mediów dotarły wieści o nagłym odejściu jednej z legend rodzimej estrady. Artysta miał 85 lat

O tym się mówi: Wiele osób popełnia te błędy w uprawie grudnika. Przez to roślina nie kwitnie. Jak sprawić, że znów grudnik obsypie się kwiatami