Jak podaje portal "Goniec", nie żyje Wanda Ślęzak. Ceniona aktorka zmarła w niedzielę 22 października. Tę przykrą informację przekazał Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, z którym aktorka była związana przez lata swojej aktywności zawodowej.

Nie żyje znana i ceniona aktorka

Nie żyje Wanda Ślęzak. Aktorka występowała przede wszystkim na deskach teatru. W latach 1959-89 współpracowała z Teatrem im. Wilama Horzycy, który przekazał smutną informację o jej śmierci.

"Zagrała w 85 spektaklach, w tym 81 kreacji aktorskich stworzyła w Horzycy. Składamy serdeczne wyrazy współczucia rodzinie i bliskim, a w szczególności naszej koleżance - córce Wandy - Justynie. Justynka, ściskamy Cię w tych trudnych chwilach!" - czytamy we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych przez wspomniany teatr.

Odeszła Wanda Ślęzak

Wanda Ślęzak zadebiutowała na deskach Teatru Popularnego w Grudziądzu w 1957 roku. Rok później związała się z teatrami dolnośląskimi, występując w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu. W kolejnym sezonie przeniosła się do Torunia.

Przez całe życie występowała w teatrze, zaledwie raz grając epizod w filmie "Syzyfowe prace". W jej dorobku artystycznym znalazła się również rola w spektaklu telewizyjnym "Zaczarowane jezioro".

W 2008 aktorka została odznaczona Brązowym Medalem Gloria Artis - Zasłużony Kulturze.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Marcin Hakiel stawia kolejne kroki w życiu prywatnym. Tancerz postanowił poznać swoje dzieci z nową partnerką. Wiadomo, jak zareagowali Adam i Helenka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Do tej pory prawie nikt nie wiedział, jak wygląda mieszkanie prezesa PiS. Jarosław Kaczyński ma sentyment do przeszłości. Do sieci wyciekły zdjęcia

O tym się mówi: Daniel Martyniuk wziął ślub. Z ukochaną pobrali się w wyjątkowym miejscu. Pojawiły się pierwsze zdjęcia z uroczystości

Ważne: Trwa obława na Grzegorza Borysa. Nieoficjalnie ustalono, że mężczyzna zostawił list. Znana jest jego treść