Jak podaje portal "Super Express", od premiery serialu "Czterdziestolatek" minęło już 47 lat. Mimo to, produkcja wciąż cieszy się ogromnym sentymentem wśród widzów, którzy z przyjemnością wracają do losów inżyniera Stefana Karwowskiego, w którego wcielał się Andrzej Kopiczyński.

Serial "Czterdziestolatek" wciąż ma grono fanów

Serial "Czterdziestolatek" zdobył ogromną popularność wśród widzów, którzy chętnie śledzili losy inżyniera Karwowskiego. Bohater doświadcza kryzysu wieku średniego. Mężczyzna nie tylko stara się rzucić palenie, ale także wdaje się w romans z młodszą kobietą. To właśnie popularność serialu sprawiła, że powstał film "Motylem jestem, czyli romans czterdziestolatka".

W filmie pojawiła się Irena Jarocka, która jest dobrze znana faną polskiej sceny muzycznej. Wcieliła się ona w postać piosenkarki Ireny Orskiej. To właśnie między Orską a Karwowskim rodzi się uczucie. Wspólnie wybierają się w podróż za miasto, gdzie w porywie uczuć inżynier wyznaje kochance miłość.

Kadr z fimu "Motylem jestem. Romans Czterdziestolatka"/YouTube @Swobodna Przystań - Jarek Albert
Kadr z fimu Motylem jestem. Romans Czterdziestolatka/YouTube @Swobodna Przystań - Jarek Albert

Przerażona jego wyznaniem piosenkarka ucieka i tak kończy się romans "Czterdziestolatka", który postanawia wyjawić swojej żonie całą prawdę o tym, co zaszło między nim a Orską.

Kontynuacja "Czterdziestolatka"

W 1993 roku Jerzy Gruza postanowił wrócić do stworzonych przez siebie bohaterów. Powstał wówczas serial "Czterdziestolatek. 20 lat później". W nowych odcinkach zastajemy Karwowskiego w momencie, kiedy traci pracę. Jego córka jest żoną znanego biznesmena, a jego syn doczekał się dzieci z różnych matek.

Projekt doczekał się jednak tylko 15 odcinków, bo serial nie spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem, jakiego się spodziewano. Część znawców tematu wskazuje, że serial powstał w złym momencie - akurat w tym czasie Polacy mieli okazję poznać amerykańskie seriale, które zafascynowało widzów i wciągnęło ich bez reszty, będąc opowieścią o zupełnie innym świecie.

Kadr z fimu "Motylem jestem. Romans Czterdziestolatka"/YouTube @Arek Blazej
Kadr z fimu Motylem jestem. Romans Czterdziestolatka/YouTube @Arek Blazej

A wy, jak wspominacie serial "Czterdziestolatek" i jego późniejsze kontynuacje?

To też może cię zainteresować: Ważna wiadomość dla małżeństw. Jest szansa zdobycia dodatkowych pieniędzy z programu Małżeństwo Plus. Kto może liczyć na 500 zł dla małżeństw

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Te gwiazdy otwarcie mówią o swojej wierze i nawróceniu. Edyta Górniak to tylko jedno z nazwisk

O tym się mówi: Polacy mogą liczyć na spory zastrzyk gotówki. Kto może ubiegać się o 3 tysiące złotych i kiedy będą one wypłacane