Jak przypomina portal "Lelum", fani Krzysztofa Krawczyka mogą bliżej poznać go dzięki biograficznej książce "Życie jak wino". W wersji rozszerzonej publikacja została wzbogacona o wspomnienia Ewy Krawczyk, która zdradziła, jak wyglądały ostatnie chwile jej ukochanego męża i choroba, która mu wówczas towarzyszyła.

Ewa Krawczyk opowiedziała o chorobie męża

Z rozszerzonej wersji biografii Krzysztofa Krawczyka dowiadujemy się, jak wyglądały zmagania piosenkarza z chorobą Parkinsona. Nigdy wcześniej Ewa Krawczy nie zdecydowała się opowiedzieć o tym, jak jej mąż walczył z chorobą Parkinsona. Jej wyznanie jest bardzo dramatyczne i poruszające.

Krzysztof Krawczyk zmagał się w życiu z wieloma chorobami. Miał problemy z cukrzycą, konieczne było również przeprowadzenie u niego operacji biodra. Okazuje się, że piosenkarz walczy również z chorobą Parkinsona. Jej pierwsze objawy pojawiły się już dwie dekady temu, a jej pierwszym objawem było drżenie głowy.

Ewa i Krzysztof Krawczykowie/YouTube @Piotr
Ewa i Krzysztof Krawczykowie/YouTube @Piotr

Jak wspomnia Ewa Krawczyk wyznała, że choć zdradzała lekarzom uwagę na ten objaw, to nikt nie przywiązywał do niego szczególnego znaczenia. Upływające lata tylko pogłębiały problem i przynosiły pogłębienie choroby. Podawane piosenkarzowi leki nie było jednak w stanie powstrzymać postępujących objawów.

Szczególnie zauważalne stawały się one w momentach, kiedy artysta siedział nieruchomo, na przykład w trakcie nabożeństw odbywających się w kościele.

Cicha umowa

Ewa Krawczyk wyznała, że wspólnie z mężem mieli cichą umowę, zgodnie z którą, jeśli zauważyła ona, że pojawiły się drżenia głowy, czy rąk, podchodziła do niego, poprawiając mu np. chusteczkę na szyi. To był dla niego znak, żeby starać się zapanować nad drżeniem ciała.

Występy nie były dla Krzysztofa Krawczyka łatwe. Bolące biodro sprawiało, że występował siedząc na krześle. W trakcie występów nieraz zdarzyło mu się zaliczyć bolesny upadek, co wiązało się z bólem, siniakiami i krwiakami.

Ewa i Krzysztof Krawczykowie/YouTube @Piotr
Ewa i Krzysztof Krawczykowie/YouTube @Piotr

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Kamila Boś wyjawiła powody ciągłego bycia singielką. Dlaczego traktuje mężczyzn "z góry"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński nie będzie z tego zadowolony. W jednym z miast pojawiła się tabliczka, która nie przypadnie do gustu prezesowi

O tym się mówi: Agnieszka Woźniak-Stara zachwyciła metamorfozą. Jej zdjęcie zrobiło furorę