Jak informuje portal "Super Express", nie żyje Tadeusz Bradecki. Był nie tylko świetnym aktorem, ale także reżyserem. Świetnie odnajdował się także w roli dyrektora artystycznego. Przykrą informację o jego śmierci podali jego przyjaciele i współpracownicy z Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego . Szerokiej publiczności dał się poznać dzięki rolom w "Czasie honoru", a także filmie "Karol - człowiek, który został papieżem".

Nie żyje Tadeusz Bradecki

W poniedziałek 24 stycznia w sieci pojawiła się informacja o śmierci aktora Tadeusza Bradeckiego. Tę smutną wiadomość przekazał Teatr Śląski, w którym Bradecki pracował w latach 2007-13, jako dyrektor artystyczny. Jego talent mogli poznać nie tylko bywalcy teatru, ale także szersza publiczność.

Tadeusz Bradecki przyszedł na świat 2 stycznia 1955 roku w Zabrzu. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W 1977 roku ukończył jej wydział aktorski, a w 1981 roku reżyserię dramatu.

Już w pierwszych latach swojej działalności artystycznej związał się z Teatrem Starym w Krakowie. Najpierw pracował tam jako aktor i reżyser (1977-90), a potem również jako dyrektor artystyczny i naczelny. W 2007 roku objął funkcję dyrektora artystycznego Teatru Śląskiego w Katowicach.

W jego dorobku zawodowym znalazła się także praca wykładowcy w London Academy of Music and Dramatic Art.

Dorobek artystyczny

Tadeusz Bradecki wyreżyserował ponad sto przedstawień teatralnych, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. W jego dorobku filmowym znajdują się role u najwybitniejszych reżyserów: Krzysztofa Kieślowskiego, Krzysztofa Zanussiego czy też Tadeusza Konwickiego.

Tadeusz Bradecki był również dramaturgiem. Napisał dramaty " Wzorzec dowodów metafizycznych", "Nokturn" i "Saragossa".

Tadeusz Bradecki/YouTube @Zebrra TV

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłego Tadeusza Bradeckiego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Aleksandra Domańska wydała poruszające oświadczenie. Podjęła bardzo trudną decyzję. Chodzi o jej wiarę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Najnowsze doniesienia o stanie zdrowia Lecha Wałęsy. Jak czuje się były prezydent

O tym się mówi: Jarosław Kaczyński nie będzie z tego zadowolony. W jednym z miast pojawiła się tabliczka, która nie przypadnie do gustu prezesowi