Swego czasu serial „Na dobre i na złe” był jednym z najpopularniejszych w naszym kraju. Losy lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników z Leśnej Góry śledziło wielu widzów.

Jedną z ulubionych bohaterek była siostra Bożenka grana przez Edytę Jungowską. Aktorka zniknęła jednak z ekranu w 2012 roku. Portal „goniec.pl” podaje dlaczego i czym obecnie się ona zajmuje.

Przerwana kariera

Edyta Jungowska postanowiła zrobić sobie przerwę od aktorstwa dziewięć lat temu. Wówczas mówiła, że chce skupić się na wychowywaniu syna.

To nie jest jednak jedyny powód. Artystka założyła „Wydawnictwo Jung-off-ska”, w ramach którego tworzy audiobooki oraz książki dla młodzieży i dzieci.

„Marzyło mi się, żeby czytać dla dzieci, które same jeszcze nie potrafią tego robić, ale są w stanie skupić się na słuchaniu i przyswoić naprawdę skomplikowaną fabułę. Rodzicom często nie chce się siedzieć z pociechami nad książką, tłumaczymy się zmęczeniem i innymi obowiązkami” powiedziała w komentarzu dla „Plejady”.

Czy to już koniec z aktorstwem?

W 2019 roku Edyta Jungowska zagrała jeszcze w jednym z odcinków „Ojca Mateusza” i był to już ostatni raz kiedy mogliśmy ją zobaczyć na małym ekranie.

Można ją za to od czasu do czasu usłyszeć. Artystka zajmuje się obecnie również dubbingiem podkładając głos pod różne postacie.

Chcielibyście zobaczyć ją jeszcze w telewizji?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niezgoda w Platformie Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski nie miał litości dla Borysa Budki. Padły ostre słowa w kierunku szefa klubu

Jak informował portal „Życie.news”: Dariusz Siatkowski pozostawił po sobie wielką lukę w aktorskim świecie. Co się stało z gwiazdorem hitu "Kogel-mogel"? Niewyjaśnione okoliczności

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: To nie koniec zimnej wojny pomiędzy Harrym i Meghan a rodziną królewską. Doszło do kolejnego przytyku w stronę pary. Co się stało

Sprawdź także ten artykuł: Czy powrót dzieci do nauki stacjonarnej będzie możliwy? Wiadomo, co wydrzyj się po 1 września. Są już oficjalne wiadomości