Już są fundusze na odrestaurowanie i remont niezwykłego pałacu w Andrychowie! Fundusze udało się pozyskać samorządowi, który zdobył sumę aż 13 mln złotych dzięki funduszom i wsparciu Unii Europejskiej. Zakończyły się rozmowy i przetargi i jest zgoda na prace. Prawdopodobnie do roku 2023 ma być to już odnowiony, piękny pałac.

Plan remontu tego zabytkowego miejsca skomentował burmistrz Tomasz Żak, słowami: Chcielibyśmy, aby ten pałac stał się prawdziwą perłą, wizytówką Andrychowa. Prowadzona w nim działalność będzie miała charakter kulturalno-społeczny. Zlokalizowane tam zostaną: muzeum miejskie, sale wystawowe i koncertowe. Znajdzie się też miejsce dla organizacji pozarządowych.

źródło: facebook

Jak dodają radni, teraz należy czekać na podpisanie umowy z marszałkiem w Krakowie, aby dopełnić kwestie związane z unijnym dofinansowaniem. Jak mówia, należy to zrobić jeszcze w tym roku.
Dzięki dofinansowaniu UE, pałac otrzyma 13 mln na remont i renowację. Pieniądze te są z funduszu przeznaczonego na odnowę, rewitalizację centrów miast.

Jednak kwota przeznaczona na ten cel za pomocą przetargów jest niższa o 5 mln złotych, wynegocjowanych po drugich przetargach.
Pałac ma długą tradycję i powstał dzięki rodzinie Bobrowskich w XIX wieku, jednak budowla istniała wcześniej i została przebudowana, a pałac otoczono parkiem.

Może cię zainteresować:Stanisław Bareja odszedł już dawno, ale pamięć po nim trwa nadal. Miejsce jego spoczynku jest niebywałe

W tym tygodniu:Dzielny pies uratował najmłodszego członka rodziny! Zachowanie czworonoga pomogło uniknąć strasznych konsekwencji

Warto wiedzieć:Synoptycy rozwiewają wątpliwości. Czy czeka nas białe Boże Narodzenie