Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w piątek zaktualizowaną listę powiatów będących w strefach żółtych i czerwonych. Lista zaczyna obowiązywać 5 września 2020 r. Aż 8 powiatów mniej będzie objętych obostrzeniami, w tym Kraków, który odtąd nie będzie już w strefie żółtej.W czerwonej strefie znalazł się Nowy Sącz, powiat limanowski oraz pajęczański, natomiast żółtą strefą objęty jest powiat nowosądecki. Dwa powiaty – nowotarski (ze strefy czerwonej) i tatrzański (strefa żółta) znalazły się na liście powiatów niebieskich, czyli będących w odwrocie – obostrzenia w nich nie będą się różnić od obowiązujących w całym kraju.

W Małopolsce służby sanitarne donoszą o kolejnych przypadkach zakażeń oraz zgonów. Dominika Łatak – Glonek, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej informuje, że nowe ognisko koronawirusa w Krakowie jest związane z zakonem sióstr z klasztoru Zgromadzenia sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.33 spośród nich przebywa w izolacji, natomiast dwie zostały hospitalizowane. Zgromadzenie umieściło na swojej stronie internetowej informacje dotyczące sióstr zakonnych w izolacji, a także że kaplica z obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny będzie czynna do godziny 18.00. będą również prowadzone transmisje modlitwy, a strona prowadzona przez zakonnice nie będzie publikować w najbliższym czasie. Kapłani posługujący w bazylice, którzy uzyskali negatywne wyniki testów, wrócili do pełnienia swoich funkcji.

Obecnie nie ma informacji w sprawie żadnego nowego ogniska koronawirusa w Krakowie w przedszkolach czy szkołach, poza stwierdzeniem zakażenia w VI Liceum Ogólnokształcącym z ubiegłego tygodnia. Jednak jak przekazuje dyrektor, u trojga z nauczycieli wynik testu był negatywny, a pozostali czekają na wyniki.

Może cię zainteresować również: Niezwykle ważna informacja do posiadaczy starych monet. Są warte prawdziwą fortunę, a ich wartość stale rośnie. Można na nich zarobić naprawdę dużo

W tym tygodniu pisali o:Pazura opublikował zdjęcie sprzed dwudziestu lat. Nikt nie spodziewał się, że obecny na nim nastolatek będzie znanym aktorem