Jak podaje portal "Kraków", od wtorku 18 sierpnia ponownie przywrócono możliwość postoju, a także przejażdżek po płycie rynku dla dorożek konnych. Było to możliwe po zniesieniu ostrzeżeń dotyczących wysokich temperatur sięgających 29-31 stopni, jakie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dorożki nie miały możliwości stałego postoju oraz przejazdu po płycie Rynku Głównego przez wysokie temperatury z jakimi mieliśmy ostatnio do czynienia w wielu częściach nszego kraju - także w stolicy małopolski. Wszystko w trosce o konie, które nie powinny stać w pełnym słońcu.

YouTube

Dobrą wiadomością jest także powrót Skarbonki, która ma swoje stałe miejsce między Sukiennicami a ul. Szewską. Wróciła ona po blisko dwu miesięcznej przerwie i renowacji, która była następstwem uszkodzenia, do którego doszło w nocy z 18 na 19 czerwca tego roku.

krakow.wyborcza.pl

Cieszycie się z powrotu dorożek?

To też może cię zainteresować: Kraków: wywóz śmieci będzie jeszcze droższy? Przedstawiono propozycje nowych stawek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy od 1 września w szkołach trzeba będzie nosić maseczki? Jak MEN poradzi sobie z koronawirusem? Dariusz Piontkowski odpowiada na krytykę

O tym się mówi: Wokół Anny Muchy i Kuby Wojewódzkiego znów zrobiło się gorąco. „Nie krępuj się, przecież ja cię widziałam nagiego”