Jak podaje portal "Gazeta Krakowska", Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem dla całego obszaru województwa małopolskiego.

Pogoda na 20 lipca 2020 roku

Ostrzeżeniem objęto obszar całej Małopolski. Alert obowiązuje 20 lipca od godziny 12 do późnych godzin nocnych. W trakcie burz moga wystąpić intensywne opady deszczu od 20 do 30 mm, a lokalnie nawet do 40 mm. Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 80 km/h.

imgw.pl

Małopolska z ostrzeżeniem pierwszego stopnia

Alert I stopnia oznacza, że przewidywane są warunki, które sprzyjać będą wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk pogodowych, które mogą przyczyniać sie do powstawania strat materialnych, a także zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców obszaru, na którym się pojawią.

Meteorolodzy i służby polecają zachować ostrożność, nie wychodzić bez konieczności z domu. Należy także śledzić rozwój sytuacji meteorologicznej i pojawiające się w związku z tym komunikaty.

YouTube

Jak przywitał was pogodowo poniedziałkowy poranek?

To też może cię zainteresować: Krakowscy urzędnicy szykują zmiany, w płatnej strefie parkowania. Szykują się podwyżki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Na pomorzu zamknięte kąpieliska. Sinica w Bałtyku

O tym się mówi: Wierni kompletnie zaskoczeni słowami papieża Franciszka. Głowa Kościoła Katolickiego ma niezwykle ważny apel do wszystkich