Jak podaje portal „Gazeta Krakowska”, właśnie ruszają prace w Przylasku Rusieckim. Oznacza to, że w tym roku krakowianie i turyści nie będą mogli skorzystać z wypoczynku nad kąpieliskiem. Przebudowane zostanie otoczenie zbiornika nr 1. Czego należy się spodziewać?

Przebudowa Przylasku Rusieckiego

„Po zakończeniu prac wszyscy szukający miejsca wytchnienia będą mogli skorzystać z nowych budynków sanitarnych, ścieżek spacerowych i promenady. Przebudowany zostanie także wjazd do popularnego kąpieliska, a dzieci zyskają plac zabaw. W najbliższym czasie pojawią się tam pierwsze maszyny i robotnicy. Na czas budowy teren zostanie też częściowo ogrodzony” – przekonują przedstawiciele spółki Kraków Nowa Huta Przyszłość.

„Ze względów bezpieczeństwa nie będzie można korzystać z południowo-zachodniej części zbiornika i jego otoczenia. Nadal możliwe będzie wędkowanie od strony północno-wschodniej (od strony ul. Karasiówka). Przypominamy, że w tym sezonie nie można korzystać ze zbiornika w celach kąpielowych. Zakończenie prac budowlanych przewidziano na wiosnę przyszłego roku” – dodaje spółka.

gazetakrakowska.pl

Apel

Grzegorz Stawowy z rady miejskiej apeluje do spółki o przesunięcie prac oraz odroczenie zamknięcia zbiornika nr 1 dla mieszkańców i turystów. Radny powołuje się na liczne apele pojawiające się w Internecie od użytkowników kąpieliska, którzy chcą wstrzymania prac na okres trwających wakacji.

„Faktycznie 5 lipca o godzinie 10:30 na w/w terenie nie było absolutnie żadnych oznaczeń ogłoszonych w mediach prac budowlanych, nie była parkanów budowlanych ani nawet żółtej tablicy informacyjnej! Natomiast nad zbiornikiem nr 1 plażowało kilkaset osób, a na dalszych zbiornikach wiele kolejnych osob. Niestety wypoczywający nie mieli żadnych, nawet podstawowych urządzeń jak: kosze na odpadki czy śmieci, toalet” – napisał w swojej interpelacji radny Stawowy.

Radny podkreśla, że odroczenie prac byłoby posunięciem korzystnym zwłaszcza w związku z tym, że panująca pandemia koronawirusa wpływa na zmianę planów wakacyjnych. Dlatego Stawowy zwrócił się o przesunięcie prac na zbiorniku 1 na 1 września 2020 roku, a także doposażenie terenu kąpieliska w niezbędną infrastrukturę.

gazetakrakowska.pl

gazetakrakowska.pl

Jesteście za przeniesieniem prac?

To też może cię zainteresować: Małopolska: zaktualizowano dane dotyczące epidemii koronawirusa. Przybywa zakażonych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 07.07.2020 rok. Najnowszy raport dotyczący zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia publikuje dane

O tym się mówi: Czy wraz z odejściem papieża skończy się świat? Ważna wizja znanego proroka. Jak dokładnie brzmi przepowiednia