Mija już drugi rok od wprowadzenia przywilejów dla mieszkańców, które daje Krakowska Karta Miejska. Z tego powodu władze miasta Krakowa przypominają o konieczności jej przedłużenia na kolejny okres czasu.

Osoby, które są zameldowane w Krakowie nie muszą nic robić bo w ich wypadku procedura zadziała automatycznie. Informacja w tej sprawie przyjdzie pod wskazany na wniosku adres mailowy.

Wyjątkiem są mieszkańcy, którzy np. zmienili nazwisko lub ukończyli 18 lat. Wówczas należy zapoznać się z informacjami na stronie www.mpk.krakow.pl oraz na www.kk.krakow.pl.

Korzystający z plastikowego nośnika Karty Krakowskiej mogą przedłużyć też kartę w mobilnych automatach umieszczonych w komunikacji miejskiej. Są one oznaczone naklejką „Tu przedłużysz ważność Karty Krakowskiej”.

fot. krakow.pl

Osoby, które nie mieszkają w Krakowie ale płacą tu podatki muszą złożyć wniosek oraz okazać zaświadczenie z urzędu skarbowego lub pierwszą stronę PIT w jednym z Punktów Sprzedaży Biletów.

Zalety karty

W ramach programu Karty Krakowskiej można skorzystać z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień.

Korzystający mają tańsze bilety w komunikacji miejskiej oraz mogą korzystać ze zniżek na atrakcje z zakresu kultury, sportu i rekreacji, oświaty, zdrowia, gastronomii i sklepów oraz usług.

Przypomnij sobie o: Zmiany w parafiach. Wiadomo gdzie nastąpi zmiana proboszcza

Jak informował portal Życie: Otwarto Park Wodny. Wraca też wakacyjna akcja. Wiadomo z czego będzie można skorzystać

Portal Życie Kraków pisał również o: Krakowscy lekarze stracili rekompensaty za zajmowanie się dziećmi chorymi na koronawirusa. Jakie są przyczyny