Linie lotnicze Wizz Air zapowiedziały nowe połącznie między Polską a Szwecją. Od 16 lipca będzie można polecieć z Krakowa do stolicy Szwecji, Sztokholmu.

Wiadomo już, że loty odbywać się będą trzy razy na tydzień.

Bezpieczeństwo pasażerów w czasie koronawirusa

Przedstawiciele Wizz Air zapewniają, że loty są całkowicie bezpieczne dzięki wdrożeniu odpowiednich procedur i zachowaniu rygoru sanitarnego.

„Linia ostatnio ogłosiła wdrożenie szeregu dodatkowych procedur, aby pomóc zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz chronić zdrowie pasażerów i załogi w samolocie." – można przeczytać w oświadczeniu.

fot. wizz air

Samoloty są poddawane codziennej dezynfekcji. Wśród innych zasad wiadomo, że podróżni będą musieli mieć założone maseczki, a załoga jeszcze dodatkowo rękawiczki. Każdy dostanie też chusteczki dezynfekujące przy wejściu na pokład samolotu.

Pasażerowie są też proszeni o stosowanie się do wytycznych i unikanie nadmiernego kontaktu na lotnisku np. wykupując bagaż rejestrowany WIZZ PRIORYTY lub inne usługi online, które przyśpieszają odprawę.

Zobaczcie o czym jeszcze pisaliśmy: Polscy chirurdzy odnieśli sukces. To pierwsza taka operacja w kraju i druga na świecie

Portal Życie pisał również o: Centra kultury powoli wznawiają działalność. Co jest w ofercie na lato?

A także: Kamery monitoringu miejskiego widzą wiele. Gdzie jesteśmy obserwowani?