Centra kultury w Krakowie ponownie organizują już wydarzenia dla najmłodszych oraz młodzieży.

Dzięki systematycznemu znoszeniu restrykcji można już uczestniczyć stacjonarnie w zajęciach indywidualnych lub w niewielkich grupach. Do tej pory instytucje prowadziły działalność online.

Które instytucje w Krakowie już działają?

Warsztaty ponownie organizowane są w Staromiejskim Centrum Kultury przy poprzednim uzgodnieniu restrykcji sanitarnych z prowadzącymi.

SCKM szykuje też wakacyjną „Akcję Lato” w dniach 29 czerwca do 10 lipca. W ramach dwutygodniowego cyklu odbędą się dla dzieci i młodzieży m.in. pikniki, wędrówki i zabawy taneczne.

fot. krakow.pl

Jeszcze w maju ruszyły też zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury. Instytucja zachęca też do zapisów na półkolonie, które odbędą się w lipcu.

W czerwcu swoją działalność wznowi także Centrum Kultury Podgórza. Ma wrócić także Akademia Plastyczna.

W czasie wakacji zajęcia zaoferują też m.in. Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, a także Nowohuckie Centrum Kultury.

Wszystkie atrakcje będą realizowane przy zastosowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa i na podstawie wytycznych rządowych oraz za zgodą Państwowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie.

Co z seniorami?

Instytucje kulturalne nie mają niestety zbyt dobrych informacji dla seniorów. Ze względu na to, ze znajdują się w wysokiej grupie ryzyka zakażenia wirusem COVID-19, będą oni musieli poczekać przynajmniej do września.

Zobaczcie o czym jeszcze pisaliśmy: Polscy chirurdzy odnieśli sukces. To pierwsza taka operacja w kraju i druga na świecie

Portal Życie pisał również o: W Muzeum Narodowym odkryto przypadki koronawirsua. Jak obecnie wygląda sytuacja?

A także: Kamery monitoringu miejskiego widzą wiele. Gdzie jesteśmy obserwowani?