Władze miasta zachęcają do odwiedzania nowych miejsc w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”.

Na mieszkańców i odwiedzających czeka wiele nowych lub odmienionych miejsc, które na pewno wzbudzą zainteresowanie.

Jakie są nowe atrakcje Krakowa?

Niedawno zakończyły się prace rewitalizacyjne przy zalewie Nowohuckim gdzie ponownie powstała tężnia solankowa, plaża i drewniany pomost. Obiekt zostanie otwarty na początku lipca.

fot. rynekzdrowia.pl

Do wypoczynku na wolnym powietrzu zachęci też park w Czyżynach między osiedlem Avia/Orlińskiego a ulicą Stella-Sawickiego. Na terenie ok. trzech hektarów znajduje się m.in. boisko wielofunkcyjne, siłownia plenerowa oraz parkour park.

Ciekawym obiektem będzie też Muzeum Kościuszkowskie u stóp Kopca Kościuszki, które zostanie otwarte tej jesieni. Instytucja urządzana jest w Bastionie V fortu nr 2 „Kościuszko” oraz odrestaurowanej zabytkowej Kurtynie I-V.

Już dostępny jest balon widokowy, który pojawił się kilka miesięcy temu. Wcześniej atrakcja stała w rejonie mostu Grunwaldzkiego, a teraz została przesunięta w kierunku starego hotelu Forum. Podczas lotów komercyjnych można podziwiać miasto z 150 metrów wysokości.

Prace trwają również w m.in. w zabytkowej siedzibie Muzeum Fotografii, które zamienia się w nowoczesne centrum magazynowo-konserwatorskie, digitalizacyjne i badawcze.

Zobaczcie o czym jeszcze pisaliśmy: Otwarto specjalną wystawę upamiętniającą niezwykłego Polaka. Co można zobaczyć?

Portal Życie pisał również o: Małopolska: nowe dane w sprawie koronawirusa na początek tygodnia

A także: Minęło sześć lat od referendum. Mieszkańcy zagłosowali na tak. Co z tego ostatecznie wyszło?