Kobieta mówiła, że syn mieszka za granicą i nie może przyjechać, ale co miesiąc wysyłał jej przelewy pieniężne. Ludzie zrozumieli, że babcia wszystko zmyśla, ponieważ już i tak żyła bardzo biednie.

Ale, jak większość naszych emerytów, ona nie żartuje z życia, ona się go wstydzi. Mówi: "Kiedy na stole jest chleb, grzechem jest gniewać Boga", więc wszystko dźwiga sama — mały domek, ogródek warzywny i gospodarstwo składające się z kilku kurczaków. Kiedy Gosia skończyła 80 lat, jej zdrowie podupadło. Jej sąsiedzi nie słuchali już jej odmowy pomocy i wysłali do niej pracownika socjalnego, młodą dziewczynę o imieniu Anna.

Początkowo starsza kobieta była zawstydzona przed asystentką, zasłaniając oczy. Potem zdała sobie sprawę, że Ania jest w tej chwili jej jedynym wsparciem. Przynosi wodę do domu i sprząta. A kiedy gotowała posiłek, staruszka miała łzy w oczach — dawno nie jadła tak dobrze.

Ogólnie rzecz biorąc, starsza pani zaprzyjaźniła się z Anną. Teraz zawsze cieszy się na jej widok. Nigdy nie nazywa jej inaczej niż Anulka. Kiedy nadeszła zima, wieczory stały się długie i nudne, więc Gosia czasami prosi Annę, aby została z nią dłużej, a ona nigdy nie odmawia.

Babcia była bardzo interesującą osobą do rozmowy. Pewnego dnia, gdy Gosia po raz kolejny opowiadała o swoim ukochanym synu, Ania zapytała, gdzie on teraz jest.

Starsza kobieta zawahała się trochę i powiedziała, że nie zna jego dokładnego adresu. Dziewczyna zasugerowała, by poszukać go w mediach społecznościowych. Oczywiście staruszka nie miała pojęcia, że można znaleźć osobę po imieniu i nazwisku bez wychodzenia z domu.

Anna znalazła Staszka na Instagramie. Cała jego strona wyróżniała się nadmierną pompatycznością i przepychem. Fajne samochody, wakacje na wyspach i bogactwo. Kiedy Ania pokazała babci jej syna, ta rozpłakała się: "Mój Staś! Mój ukochany syn!"

Dziewczyna przewijała zdjęcia w telefonie, a starsza kobieta przyglądała się im uważnie. Nagle jej twarz zmieniła się i stała się podejrzliwa: "Anulka, czy on jest taki przystojny? Czy ten dom i samochód to wszystko jego?" - No tak, okazuje się, że tak.

Gosia milczała przez długi czas i wpatrywała się w jeden punkt. Anna nawet się bała: "Babciu, wszystko w porządku? Nie boisz się?" "Nie, Anno, bałam się, kiedy myślałam, że Staś wpakował się w kłopoty i nie może do mnie dotrzeć. A teraz się nie boję.

Mój syn mnie nie potrzebuje. Wiosną Gosia bardzo się rozchorowała i poprosiła Annę, żeby zabrała ją do Notariusza. Chociaż dom nie był duży, był dobrze utrzymany, a ona miała dziesięciohektarowy ogród, postanowiła zostawić go w spadku.

Miesiąc później babcia odeszła. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Anna poinformowała Staszka o śmierci jego matki. Wspomniała również, że zapisała mu coś w spadku.

Staszek pojawił się, ale dopiero dwa tygodnie później. Był cały ubrany w drogie ciuchy i dodatki, jechał drogim samochodem. Obejrzał dom, dokonał pewnych szacunków i zdecydował, że będzie to świetny domek letniskowy.

Tego samego dnia ktoś zapukał do drzwi Anny. Staszek stanął na progu, ściskając w rękach kartkę papieru i krzyknął: "Jesteś oszustem! Oszukałaś moją matkę! Nie puszczę tego płazem!

Okazało się, że babcia Gosia zapisała swój dom i ziemię Annie, a synowi, najprawdopodobniej dla śmiechu lub z litości, przekazała swoje gospodarstwo domowe. Składało się ono z czterech kur i kurnika. Przez długi czas we wsi krążyła plotka o spadku po Gosi. Wszyscy byli przekonani, że kobiecie udało się zemścić!

Zerknij: Sławomir i Kajra stracili pracę. Wiemy, kto ich zastąpi

Nie przegap: Joanna Kurska w końcu to z siebie wydusiła. Ostro rozliczyła efekty zmian w "Pytaniu na śniadanie"