Jedna z czytelniczek poralu "Twoja Strona" postanowiła podzielić się swoją historią. Seniorka postanowiła skorzystać z okazji na dorobienie do emerytury i wynajęła u siebie pokój studentce. Myślała, że to miła studentka pielęgniarstwa, która w razie czego jej pomoże. Niestety dość szybko zrozumiał, w jak ogromnym błędzie była.

Dwa lata temu odszedł mój mąż. Ciążko było mi związać koniec z końcem

Autorka listu przed dwoma laty straciła męża. To było dla niej nie tylko ogromny cios emocjonalny, ale i uderzenie w jej domowy budżet. Chcąc podreperować nieco stan swoich domowych finansów, kobieta poszła za radą swojej sąsiadki i postanowiła wynająć pokój w swoim mieszkaniu.

Kobieta mieszka w Krakowie, gdzie studentów nie brakuje. Nie miała więc problemu ze znalezieniem chętnych. Zgłosiła się młoda studentka pielęgniarstwa. Ten kierunek studiów bardzo się seniorce spodobał. Uznała, że będzie mogła się swojej lokatorki "doradzić w sprawie leków i badań".

Niestety autorka listu dość szybko przekonała się, że to, co brała za błogosławieństwo, było tak naprawdę koszmarem, który sama na siebie ściągnęła.

Kobieta/YouTube @Ekstra News
Kobieta/YouTube @Ekstra News

Sama ściągnęłam na siebie ten koszmar

Po miesiącu od wprowadzenia się studentki, przez mieszkanie seniorki przewija się cała masa ludzi. "Kiedy próbowałam wyjaśnić, że taki układ nie był w umowie, że nie mogę pozwolić na tę sytuację, ona się tylko oburzała" - napisała kobieta.

Jakby tego było mało, zanotowała spory wzrost rachunków za energię elektryczną, a dziewczyna zalega jej już 3 miesiące za czynsz. Ona sama nie zapłaciła czynszu do spółdzielni już od 2 miesięcy, bo gdyby to zrobiła, zabrakłoby jej środków na jedzenie.

Chciała wyrzucić dziewczynę, ale przyjaciółka mówi jej, że nie może tego zrobić, bo jej lokatorkę chronią określone prawa.

Kobieta/YouTube @Wzruszające historie
Kobieta/YouTube @Wzruszające historie

Co zrobilibyście na miejscu tej kobiety?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Mój ojciec chciał zostawić matkę dla kochanki. Wcześniej chciał zaciągnąć kredyt na jej nazwisko

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Widzowie węszą spisek na Eurowizji Junior 2023. Tegoroczny konkurs wywołał ogromne emocje. Czy dlatego Maja Krzyżewska przegrała z młodą Francuzką

O tym się mówi: Czy z papieżem Franciszkiem jest gorzej niż do tej pory mówiono. Problemy zdrowotne Ojca Świętego narastają. Na Watykan padł strach. Co będzie dalej