Kiedy byłam mała, w mojej klasie było wiele dzieci z rozwiedzionych rodzin. Byłam wdzięczna Bogu za to, że moi rodzice nadal byli razem. Niestety okazało się, że i naszej rodziny nie ominęły zawirowania. Im starsza byłam, tym więcej rys w ich relacjach dostrzegałam.

Kiedy byłam w ósmej klasie, zauważyłam, że rodzice nie rozmawiają ze sobą od wielu tygodniu. Najpierw się tym nie przejmowałam, próbując przekonać samą siebie, że pewnie dużo rozmawiają, gdy mnie nie ma w pobliżu. Niestety dość szybko zdałam sobie sprawę, że ciągle się unikają.

Para/YouTube @Ploteczki
Para/YouTube @Ploteczki

Zapytałam mamę, czy wszystko w porządku, a ona odpowiedziała, że ​​tak, ale pewnego dnia podsłuchałem rozmowę ojca z kobietą i dowiedziałem się, że ma kochankę, która urodziła mu syna. Mój brat właśnie szedł do szkoły podstawowej.

Jednak nie wiadomość o zdradzie była najgorszą, jaką usłyszałam. Mój ojciec chciał się rozwieść z matką, ale najpierw chciał zaciągnąć kredyt na jej nazwisko. Chciał wziąć pożyczkę, uciec z kasą, a matkę zostawić z długami.

Powiedziałam o wszystkim mamie. Nie była zaskoczona wiadomością o kochance. Zdecydowała, że to koniec. Złożyła wniosek o rozwód i podział majątku. Kiedy ojciec poprosił ją o kredyt, odmówiła. Powiedziała mu, że wyjeżdża ze mną na kilkudniowy urlop. Zaczął mówić, że on nie może, bo ma ważne obowiązki w pracy.

Było jednak jasne, że chciał spędzić ten czas z kochanką. Zanim wyszliśmy, mojej mama wzięła trochę pieniędzy ze wspólnej skrytki. Świetnie się bawiłyśmy podczas naszej wycieczki. Mój ojciec zorientował się, że brakuje pieniędzy kilka dni po naszym wyjeździe. Zażądał wyjaśnień, a mama powiedziała, że ​​wszystko mu opowie po naszym powrocie. Kiedy wróciliśmy, ojciec poprosił mnie, abym opuściła pokój, abym nie słyszała ich rozmowy.

Para/YouTube @Ploteczki
Para/YouTube @Ploteczki

Jednak mama nalegała, żebym został i poznał prawdę o kochance, nieślubnym dziecku i jego planach oszukania jej poprzez zaciągnięcie pożyczki na jej nazwisko. Ojciec groził, że złoży pozew o rozwód, ale mama poinformowała go, że już to zrobiła. Zbierał szczękę z podłogi.

Prawda zawsze wychodzi na jaw, a kłamstwa prowadzą tylko do tragedii.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Z pokoju moich dzieci zaczęły ginąć ciuchy i zabawki. W końcu odkryłam prawdę. Tego się nie spodziewałam

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kontrowersyjny duchowny znów wywołał ogromne poruszenie. Zabrał głos w sprawie tatuaży, które nazwał "pieczęcią diabła"

O tym się mówi: Biskupi wprowadzają zmiany w pogrzebach. Na jakie kroki się zdecydowano