Jedna z czytelniczek portalu "Przytulność" postanowiła podzielić się swoją historią. Kobieta otwarcie przyznaje, że zdecydowała się na świadomą bezdzietność i wcale tego nie żałuje. Jak sama mówi, to "matka zaszczepiła w niej miłość do życia bezdzietnego".

Mam 54 lata i nie mam dzieci. Wcale tego nie żałuję

54-letnia bohaterka historii jest mężatką. Jak przyznaje, bezdzietność bardzo dobrze wpływa na jej małżeństwo. Oboje z mężem wspólnie cieszą się życiem. Decyzja o braku potomstwa była ich wspólnym wyborem, którego żadne z nich nigdy nie żałowało.

Autorka listu wspomniała, że kiedy miała 8 lat, jej mama odebrała ją ze szkoły i powiedziała: "Ten dzień będzie wyjątkowy dla nas obu. Dziś tylko my dwie". Te słowa wydały się jej wówczas wyjątkowo piękne. Były zapowiedzią czegoś wyjątkowego. Nieco się zwiodła, bo po zjedzeniu lodów w parku i krótkiej zabawie na placu zabaw, poszły do gabinetu psychoterapeutki.

Matka powiedziała jej w trakcie tamtej wizyty, że sama korzysta z pomocy terapeutki, opowiadając jej o swoich uczuciach. Wtedy też poznała historię swojej mamy, która doświadczyła ogromnego chłodu i egoizmu ze strony swojej matki. 8-latce nie mieściło się to w głowie, bo babcia była dla niej zawsze czuła i dobra.

Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki

Dużo zrozumiałam

W trakcie tamtej wizyty, kobieta dowiedziała się jeszcze jednej rzeczy. Okazało się, że jej rodzice się rozwodzą po 10 latach małżeństwa. Matka bohaterki nie ukrywała, że nie jest w stanie pogodzić roli matki i żony. To było dla niej za dużo.

W pełni zrozumiała swoją matkę, kiedy miała 25 lat. Jej matka zawsze żyła dla kogoś, nigdy dla siebie. Wyszła za mąż zaraz po szkole, potem pojawiły się dzieci. Koncentrowała się zawsze albo na mężu, albo na dzieciach, nigdy na sobie.

To właśnie wtedy, gdy miała 8 lat, po raz pierwszy pojawiła się u niej myśl, że nie chce mieć dzieci. Trzymała się tego przez całe życie, choć czasem wyrzuca sobie, że było to dość egoistyczne podejście. Mimo to przyznaje, że jest dziś szczęśliwa i niczego by nie zmieniała.

Kobieta/YouTube @Ekstra News
Kobieta/YouTube @Ekstra News

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Wspólnie z mężem zdecydowaliśmy się na rozwód. Wszystko przez różne spojrzenie na jedzenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rolą Bohuna w filmie "Ogniem i mieczem" podbił serca milionów Polek. Tak dziś wygląda Aleksander Domagarow

O tym się mówi: Serce Ady się zatrzymało. Kiedy lekarze walczyli o jej życie, ona przeszła na drugą stronę. Czego kobieta tam doświadczyła