Jak przypomina portal "Super Express", w niedzielę 4 czerwca odbył się wielki marsz, który poprowadził lider Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk wystąpił na marszu aż dwukrotnie. W swoim pierwszym wystąpieniu powitał uczestników wydarzenia. Drugie przemówienie wygłosił na Placu Zamkowym. Wiele wskazuje na to, że przy zdradził imię swojej najmłodszej wnuczki, które jej mama utrzymywała do tej pory w tajemnicy.

Donald Tusk poprowadził marsz 4 czerwca

W trakcie przemówienia wygłoszonego na Placu Zamkowym w Warszawie Donald Tusk podkreślał, że on i wielu maszerujących z nim ludzi, przyszło na marsz, bo walczą o lepsze jutro przede wszystkim dla swoich dzieci i wnuków.

"Będę cały czas pamiętał, że robię to dla waszych Aguś, dla waszych Michałków, dla mojej Lilki, Marysi, Mateuszka, Mikołaja, dla Waszych dzieci, dla waszych wnuków, dla Was wszystkich" - powiedział w trakcie swojego wystąpienia lider Platformy Obywatelskiej.

Nie jest tajemnicą, że jedna z córek Kasi Tusk ma na imię Lilka, a jeden z wnuków polityka nosi imię Mikołaj. Wiele osób zastanawia się, czy Marysia to imię najmłodszej wnuczki polityka. Nie brakuje głosów, że tak. Są jednak i osoby, które uważają, że Tusk wymienił znane imiona wnuków, łącząc je z tymi przypadkowymi, które akurat przyszły mu wówczas do głowy.

Rekordowa frekwencja?

Z informacji, jakie przekazał w trakcie manifestacji Donald Tusk, wynikało, że w marszu wzięło udział pół miliona osób. Część mediów podaje, że w manifestacji miało wziąć udział około 150 tys. osób. Powołują się oni na dane mające pochodzić z policji. Do tych zarzutów w rozmowie z Polsat News odniósł się Rafał Trzaskowski.

"Martwi mnie to, że policja podlega aż tak dużej presji, żeby podawać zaniżone liczby. Samo Metro Warszawskie przewiozło dzisiaj 200 tys. osób więcej niż normalnie w niedzielę o tej samej porze. To pokazuje, że ta mobilizacja była absolutnie olbrzymia" - powiedział prezydent stolicy.

Wpis Donalda Tuska/Twitter @DonaldTusk
Wpis Donalda Tuska/Twitter @DonaldTusk

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" przedstawiciele Policji zdementowali, że komukolwiek przekazywali dane dotyczące frekwencji na niedzielnym marszu.

A wy, jak myślicie, czy Donald Tusk faktycznie zdradził imię swojej najmłodszej wnuczki?

To też może cię zainteresować: Boże Ciało 2023 już w najbliższy czwartek. Duchowni wydali kluczową dla milionów wiernych decyzję w sprawie kolejnych dni. Trzeba o tym pamiętać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące rozwiązanie problemów z rośnięciem ogórków. Wystarczy zmieszać jeden składnik z wodą i podlać krzaki. Sąsiedzi będą zazdrościć nam plonów

O tym się mówi: Iza Małysz zachwyciła internautów. Tak zaprezentowała się na weselu. Aż trudno oderwać wzrok