Portal „Wirtualna Polska” opisał ważny dla właścicieli czworonogów temat odnośnie ich pewnego zachowania. Zdarza się, że psy jedzą trawę co nieraz wzbudza obawę, że na coś chorują.

Czy są jednak powody do obaw?

Ekspert wyjaśnia, że nie dlatego nie ma potrzeby od razu śpieszyć się do kliniki weterynaryjnej. Tego typu zachowanie ma zupełnie inne podłoże. W wielu przypadkach pieskom po prostu smakuje trawa.

„W miesiącach letnich trawa właściwie smakuje naszym psiakom, więc często jedzą ją po prostu dlatego, że im się to podoba” – wyjaśnia dr Linda Simon.

Nie ma przy tym powodów do obaw ponieważ nie daje to im sporo pożywienia, a przy regularnym odrobaczaniu w ogóle im nie będzie szkodzić.

Zdarza się też jednak, że psy jedzą trawą gdy czują mdłości spowodowane nadmiarem kwasu żołądkowego. Zjedzenie ździebeł może wywołać wówczas wymioty, które pomogą w osiągnieciu lepszego samopoczucia u czworonogów.

psy / YouTube: Świat Zwierząt

Jest jednak „ale”

Właściciele psów jednak muszą uważać by nie pozwolić im spożywać trawy spryskanej jakimikolwiek nawozami, pestycydami czy herbicydami. Szkodliwe okazać się mogą także pozostałości po robakach czy ślimakach, które mogą zarazić pasożytami.

Jeśli pies je zbyt dużo trawy lub regularnie choruje czy wykazuje inne oznaki jakiś problemów ze zdrowiem, lepiej dmuchać na zimne i skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Niesamowity sukces znanego polskiego aktora. Marcin Dorociński zyskał nieprawdopodobną szansę w swojej karierze zawodowej. Wystąpi u boku megagwiazdy

Jak informował portal „życie.news”: Nowy program społeczny zdobywa dużą popularność. Każdy mieszkaniec Polski ma zyskać szansę na 1300 złotych dochodu bezwarunkowo. Co to dla nas oznacza

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: To mogło zaboleć Martynę Wojciechowską. Jej były mąż skierował w jej stronę kilka cierpkich słów. Co popularna podróżniczka myśli o tej zaczepce

Sprawdź również ten artykuł: Można stracić duże pieniądze odbierając połączenia z tych numerów. Jest sposób na zabezpieczenie się przed startami