Hobby polegające na zbieraniu znaczków pocztowych i obiektów związanych z filatelistyką, takich jak datowniki okolicznościowe, całostki i całości pocztowe swego czasu było bardzo modne. Choć w ostatnich latach nieco straciło na popularności, nadal wiele osób fascynuje się tym tematem szukając starych okazów.

Portal „Nowości” podaje, że niektóre znaczki są warte fortunę ku zdziwieniu ich posiadaczy. Warto więc sprawdzić swoje stare zbiory czy zachowane koperty lub kartki z dawnych lat. Obecnie można je sprzedać z dużym zyskiem. Na aukcjach niektóre znaczki pocztowe licytowane są nawet za sumę do 300 tysięcy złotych.

W sieci jest też oczywiście wiele ofert sprzedaży osób prywatnych. Stare albumy ze znaczkami można sprzedać za kilkaset złotych.

Najwięcej warte są niepowtarzalne okazy. Podobnie jak to ma miejsce przy monetach, kolekcjonerzy poszukują znaczków wydrukowanych z błędami.

znaczki pocztowe / YouTube: Zakapior PRL

Najdroższy znaczek PRL-u

Najbardziej cenionym okazem z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej jest „Odwrotka bokserów” z 1956 roku. Pochodzi on z błędnie wydrukowanego arkusza znaczków z serii Igrzyska Olimpijskie w Melbourne z tamtego roku. Znaczek przedstawia dwóch walczących bokserów, a nominał znaczka oraz napis POCZTA POLSKA są wydrukowane do góry nogami.

Kilkanaście lat temu, na aukcji filatelistycznej w Nowym Jorku cena wywoławcza tego znaczka wyniosła 15 tysięcy dolarów.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Właściciele cmentarnych kwater powinni pamiętać o tych obowiązkach. Nie dostosowanie się do nich ma poważne konsekwencje

Jak informował portal „życie.news”: Dwóch chłopców bawiło się na mokradłach. Bohaterska postawa nastolatków zasługuje na medali nagrodę. Zdążyli z pomocą praktycznie w ostatniej chwili

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Poważne obawy w sprawie księżniczki. Wyszły na jaw plany jej porwania. Co się obecnie z nią dzieje

Sprawdź również ten artykuł: Niebywała sytuacja na planie „Pytania na Śniadanie”. Tomasz Kammel nagle został zdjęty z anteny. Fani prezentera zdziwieni nieoczekiwaną wpadką w TVP