Jesień przyniosła kolejną falę niezbyt dobrego samopoczucia dla wielu osób. Portal „Nowości Dziennik Toruński” podaje jak rozróżnić objawy poszczególnych chorób, a zwłaszcza Covid-19, grypy i RSV.

Wszystkie trzy są skutkiem wirusów układu oddechowego dlatego ich objawy są dosyć do siebie podobne. Wśród nich jest oczywiście kaszel, katar i gorączka. Niektóre jednak są całkiem odmienne.

RSV

Syncytialny wirus oddechowy jest bolączką głównie małych dzieci i starszych osób. Charakterystycznym objawem RSV jest świszczący oddech przypominający grzechotkę czy gwizdek.

Grypa

W tym przypadku szczególnymi objawami są bardzo wysoka gorączka, nudności i czasem nawet wymioty.

SARS-CoV-2

Z kolei koronawirus, który dominuje w ostatnich dwóch latach. Covid-19 na tle innych chorób odróżnia bardzo częsta utrata smaku i węchu. Ma też długotrwałe powikłania, do których zalicza się mgła mózgowa, utrudniona koncentracja.

Szczepionka na Covid-19/ YouTube @WP

Zapobieganie i leczenie

Specjaliści alarmują by starać się zapobiegać zakażeniu poprzez szczepienia, odkażanie rąk i unikanie dużych skupisk ludzi.

Jeśli już kiepsko się czujemy, lepiej skonsultować się z lekarzem zwłaszcza jeśli po pięciu dniach objawy nadal nie ustępują, a wręcz się pogarszają lub jeśli zauważymy kłopoty z prawidłowym oddychaniem.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: IMGW wydało ostrzeżenia dla wielu regionów Polski. Trzeba przygotować się na intensywne zjawiska atmosferyczne. Co przyniesie pogoda w weekend

Jak informował portal „życie.news”: Krzysztof Jackowski z porażającą wizją. Jasnowidz przekonuje, że na dniach dojdzie do niebywałych sytuacji. Mówi o ośmieszeniu rządu, a nawet Europy

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Niepokojące doniesienia płyną z Wielkiej Brytanii. Księżna Kate mierzy się z nieprzyjemną przypadłością. Co dolega przyszłej królowej

Sprawdź również ten artykuł: Powalający na kolana efekt eksperymentu naukowego. Aż 15 osób trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami. Służby natychmiast wszczęły dochodzenie