Wraz z nadchodzącą jesienią i pogarszającą się aurą pogodową nadchodzi szybko okres grzewczy. Zazwyczaj zaczynają się także problemy z wilgocią, pleśnią lub grzybem na naszych domach.

Warto więc zadbać o jakość powietrza w naszej przestrzeni i odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Oczywiście podstawą jest regularne wietrzenie pomieszczeń. Powinno się to robić trzy razy dziennie – rano, w południe i wieczorem przez parę minut otwierając jedno lub dwa okna.

Portal „Buzz Gazeta.pl” podaje, że można też samodzielnie wykonać pochłaniacz wilgoci nie wydając dużych pieniędzy na drogie urządzenia. Do tego można wykorzystać środki, które większość z nas trzyma w swojej kuchni.

Sól

Bardzo dobrze pochłania wilgoć właśnie sól. Wystarczy w danym pomieszczeniu gdzie mamy problem z nadmierną wilgocią, zazwyczaj jest to łazienka lub kuchnia, nasypać ją na talerzyk lub zawinąć do gazy i postawić w narażonym miejscu. Gdy sól się rozpuści, oznacza to, że trzeba ją wymienić.

Ryż

Bardzo podobnie działa też zwykły ryż, który najlepiej wsypać do jakiegoś pojemnika i postawić na parapecie lub do woreczka i powiesić na oknie.

sól / YouTube: Domowy Sposób

Kwiaty

Również niektóre kwiaty oprócz upiększania domu mogą służyć jako pochłaniacze wilgoci. Najlepsze do tego są paprocie, róże jerychońskie i skrzydłokwiaty.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Zaskakująca pogoda w niedzielę. Synoptycy przewidują nietypowe dla września opady atmosferyczne. Nad Polską przejdzie wyjątkowo chłodny front

Jak informował portal „życie.news”: Cała Polska szuka trójki nastolatków. Nikt nie wie, co stało się z Nikolą, Vanessą i Fabianem. Do dziś nie wrócili do domów i nie ma z nimi kontaktu

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Joasia z programu "Rolnik szuka żony" podzieliła się radosną nowiną. Nie kryła jednak rozgoryczenia. Z jakiego powodu

Sprawdź również ten artykuł: Horoskop na niedzielę 18 września. Wiadomo, co przyniesie ten dzień przedstawicielom znaków zodiaku. Sporo nieoczekiwanych sytuacji