Sezon weselny trwa w dobre. Wielu zastanawia się nad tym, ile należy włożyć w kopertę. Jak co roku suma, którą powinno się ofiarować w prezencie, budzi ogrom kontrowersji. Zdania są mocno podzielone.

Temat prezentów weselnych to od wielu lat temat rzeka. Wiekszość nowożeńców woli otrzymywać tak zwana kopertę, która często ma obniżyć koszta przyjęcia, które są naprawdę ogromne. Kupowanie młodym małżonkom prezentów takich jak np. zastawa czy pościel juz dawno odeszło do lamusa. Bywa jednak, że para młoda przygotowuje gotową listę rzeczy, które chciałaby otrzymać od gości, zazwyczaj jednak są to pieniądze a informacja o ty jest jasno zakomunikowana na zaproszeniu.

To, ile dajemy w kopercie często zależne jest od tego, jakie relacje łączą nas z młodymi. Dalsza rodzina czy znajomi zazwyczaj ofiarują parze młodej mniej pieniędzy niż bliscy i przyjaciele. Często problem z przentem mają rodzice chrzestni. Tym razem zdania na temat tego, ile w koperte powinni włożyć są mocno podzielone.

Obecnie większość rodziców chrzestnych decyduje się na prezent w kwocie od tysiaca zlotych. Nie brakuje jednak tych, którzy sądzą, że powinno się ofiarować znacznie więcej. Czasami bywa tak, że chrzestni chcą podarować młodym równowartość sumy, która dają własnym dzieciom.

wesele,screen YT
wesele,screen YT

Zerknij: Ten prosty patent nada ogórkom kiszonym wyjątkowy smak. Korzystały z niego nasze babcie

To też może cię zainteresować: Nie wszyscy seniorzy będą zadowoleni z salda konta w lipcu. Wielu może być zaskoczonych wysokością świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nieproszeni lokatorzy opanowali balkon. Jak pozbyć się gniazda os i przy tym nie ucierpieć

O tym się mówi: Barbara Kurdej-Szatan zażyczyła sobie od męża apartament. O co chodzi