Storczyki są w ostatnim czasie jednymi z najpopularniejszych kwiatów domowych w naszym kraju. Warto więc zadbać by były jak najpiękniejsze.

Portal „Interia” podaje jak w tym celu można wykorzystać wodę utlenioną, która jest powszechnie dostępna w marketach, drogeriach i aptekach, a do tego dosyć tania.

Jej użycie przy kwiatach ma służyć pobudzeniu kwitnienia oraz ochronie przed szkodnikami takimi jak bakterie, ślimaki itp.

Woda utleniona przy roślinach

Potrzebna jest tutaj woda utleniona o stężeniu 3%, którą następnie należy przelać do buteleczki z atomizerem. Następnie podczas przesadzania warto spryskać preparatem korzenie. Dzięki temu roślina jest zdezynfekowana.

Spryskiwać storczyki można nie tylko w celach ochronnych. Warto wypróbować tą metodę jeśli zaobserwowaliśmy zahamowany wzrost rośliny, słabe kwitnięcie, opadanie i utratę intensywnego koloru przez liście.

Storczyki/Youtube @Fun Gardening

Wówczas wodę utlenioną należy zmieszać z wodą w proporcji 1:4 i podlewać kwiat tym roztworem co dwa tygodnie.

Zadbanie o rośliny

Przy storczykach istotne jest też odpowiednie podlewanie. Najlepszą metodą ma być zanurzenie bryły korzeniowej na 15 min w wodzie co około 10 dni do maksymalnie dwóch tygodni. Woda nie powinna być zimna. Zaleca się temperaturę około 30 stopni. Z kolei codzienne powinno się zraszać liście.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Potężny pożar lasu w jednym z regionów w Polsce. Ogień rozprzestrzeniał się w szybkim tempie na granicy dwóch województw. Na miejscu pracują strażacy

Jak informował portal „życie.news”: Joe Biden znalazł się w niepokojąco wyglądającej sytuacji. Zaraz po wypadku zapewnił, że nic złego się nie stało. Prezydent USA wystraszył wiele osób

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Monika Richardson z poruszającym wyznaniem. Dziennikarka przyznała, że inflacja mocno daje się jej we znaki. Niedawno nie wystarczyło jej na jedzenie

Sprawdź również ten artykuł: Spore zamieszanie wokół odebrania Ukrainie możliwości organizacji konkursu Eurowizji w przyszłym roku. Głos jasno zabrali Piotr Gliński i Jacek Kurski