Po tym, jak cała ludność natychmiast opuściła terytorium wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986 r., Strefa wykluczenia zaczęła rosnąć w plotki i spekulacje.

Osadnicy i prześladowcy, którzy dobrowolnie wędrują do strefy na własne ryzyko i ryzyko, podsycają tylko pogłoski, że lokalne lasy i mokradła są zamieszkane przez mutanty.

Domniemane dziwne zwierzęta pojawiły się pod wpływem promieniowania po największej katastrofie atomowej.

Kto faktycznie mieszka w strefie wykluczenia?

Po wydaniu popularnego serialu „Czarnobyl” strumień turystów przelał się w rejon strefy elektrowni jądrowej. Wielu marzy na własne oczy, aby zobaczyć opuszczone domy, przypominające ujęcia z filmów o apokalipsie, a także bezprecedensowych mieszkańców Czarnobyla.

Według naukowców katastrofa w Czarnobylu do pewnego stopnia przyniosła korzyści lokalnej faunie. Pod nieobecność człowieka w strefie wykluczenia dzikie zwierzęta — łoś, jeleń, zające, dziki, lisy, rysie, wilki, puchacze, bociany, orły i wiele innych zaczęły aktywnie się rozmnażać.

Naukowcy okresowo łapią zwierzęta w celu zbadania wpływu promieniowania na ich ciała.

Najczęstszym odchyleniem jest bielactwo — wrodzony wrodzony, odziedziczony brak melaniny pigmentowej u zwierząt, który objawia się brakiem nieodłącznego zabarwienia skóry, włosów, włosów, tęczówki i pigmentu oczu.

Strefa wykluczenia elektrowni jądrowej w Czarnobylu to terytorium zabronione dla swobodnego dostępu, narażone na intensywne zanieczyszczenie radionuklidami w wyniku wypadku w elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Strefa Czarnobylska znajduje się na terytorium Ukrainy i reprezentuje terytorium o promieniu 30 kilometrów wokół miast Czarnobyl i Prypeć.

Jak informował portal "Życie”: JAK WYGLĄDA KOLEJNA ŻONA MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO? WOKALISTA OBIECYWAŁ CHRONIĆ JEJ PRYWATNOŚĆ, JEDNAK W SIECI POJAWIAJĄ SIĘ ODWAŻNE ZDJĘCIA

Przypomnij sobie: SEBASTIAN KARPIEL - BUŁECKA JEST ZDECYDOWANY NA ZMIANY W SWOIM ŻYCIU. PAULINA KRUPIŃSKA NIE KRYJE RADOŚCI Z TEGO POWODU

Portal "Życie" pisał również: LEWANDOWSCY UDALI SIĘ NA WAKACYJNY WYPOCZYNEK. GDZIE ZNAJDUJE SIĘ BAJECZNE MIEJSCE ZE ZDJĘĆ POPULARNEJ TRENERKI