Takich grzybów nikt nie spodziewał się spotkać na swojej drodze!

Fani grzybów będą zachwyceni!

Wśród nas wielu jest pasjonatów grzybów. Prawdziwi hobbiści nie mogą się doczekać kiedy tylko rozpocznie się sezon.

Jeśli pogoda w naszym kraju sprzyja pojawianiu się grzybów, grzybiarze są po prostu w siódmym niebie. Wiele z nich wstaje bardzo wcześnie rano i jeszcze przed świtem wybierają się w gęstwinę lasu, aby zebrać jak najwięcej.

Od kilku lat mamy w Polsce prawdziwy wysyp grzybów. Ludzie chwalą się swoimi imponującymi zbiorami.

Co ciekawe, w ostatnim czasie obserwuje się także ogromne zmiany jeśli chodzi o czas, w jakim możemy zbierać grzyby. Zawsze była to późne lato i wczesna jesień. Jednak w tamtym roku grzyby można było spotkać na swojej drodze jeszcze w listopadzie.

Niedawno pisaliśmy także o tym, że kilka dni temu grzyby pojawiły się w Bieszczadach. Niezbyt wysokie temperatury i dość duża wilgotność sprzyjają ich rozmnażaniu.

Jednak takich okazów jak te trudno szukać w Polskich lasach!

Jak donosi portal Wirtualna Polska niektóre grzyby potrafią przybrać naprawdę imponujące rozmiary! Takie okazy chciałby zebrać niejeden z fanów grzybiarstwa.

Jednym z okazów, który zadziwił niejednego była biała trufla, wylicytowana na aukcji w Hongkongu w 2005 roku. Grzyb ważył 1,2 kilograma, a jego cena osiągnęła 95 tysięcy euro.

Źródło: Wirtualna Polska

Kolejnym niebywałym okazem jest boczniak mikołajkowy, który osiągnął wysokość 59 centymetrów i dzięki temu został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa w 2014 roku.

Bardzo rzadki grzyb został natomiast znaleziony w Grecji, dokładnie w Trikali. Soplówka jeżowata, bo tak się nazywa, ważyła 5.5 kilograma!

Okazuje się, że dość popularne grzyby również potrafią przybrać niesamowite rozmiary. Pewien Węgier znalazł bowiem olbrzymią purchawkę pospolitą!

Instagram: cruzchezare

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT