Nowe badanie mówi: mądrzy ludzie starzeją się wolniej (nie, nie dogadują się z diabłem). Teraz wyjaśnijmy dlaczego.

Według badań inteligencja jest nie tylko sprzymierzeńcem w poszukiwaniu najlepszej pracy z wysoką pensją lub idealnym partnerem. Mądrzy ludzie starzeją się wolniej.

Badanie opublikowane przez British Society of Psychologists pokazuje, że ludzie o wysokiej inteligencji mogą wyglądać młodziej. Są również bardziej optymistyczni i czujni, gdy się starzeją.

Być może myślisz, że inteligentni ludzie zwykle dbają o zdrową dietę, dobry sen, aktywność fizyczną i lekki stres (dzięki temu jesteśmy bardziej wytrzymali). Jednak te nawyki nie są jedynym sekretem osoby bez zmarszczek i siwych włosów.

W badaniu wzięło udział 4 494 wolontariuszy i naukowców z uniwersytetów w Lyonie, na Florydzie, Bielefeld i Montpellier. W badaniu podłużnym Wisconsin zebrano szereg danych IQ, które odzwierciedlają dane z 1957 r., Kiedy te osoby uczęszczały do ​​szkoły średniej.

W badaniach uwzględniono poziom wykształcenia, charakter, zdolności poznawcze, a także ich stan zdrowia w latach 1992–1993.

Po zebraniu informacji okazało się, że ludzie, którzy rozwinęli inteligencję przez całą młodość, byli w stanie zwiększyć prawdopodobieństwo, że innym osobom trudno będzie ustalić ich wiek w podeszłym wieku. Będą także czuć się młodsi i bardziej żywotni.

Miłym dodatkiem jest chęć doświadczenia nowego doświadczenia, które, nawiasem mówiąc, pomaga poprawić zdrowie neurologiczne.

Czy znasz jakąś starszą osobę, która wygląda młodo i optymistycznie?

Przypomnij sobie CHŁOPIEC SPRZEDAJE SWOJE RYSUNKI, ABY POMÓC MAMIE WYKREŚLIĆ HIPOTEKĘ

Jak informował portal „Zycie” CHCESZ, ŻEBY TWOJE DZIECI CIĘ DOCENIŁY? NIECH DZIAŁAJĄ DLA SIEBIE

Zycie pisał również o KOLEJNE ZMIANY W PRAWIE O RUCHU DROGOWYM. BLISKO 40 TYSIĘCY POLSKICH KIEROWCÓW MOŻE STRACIĆ SWOJE UPRAWNIENIA