Preferencje ludzi dotyczące psów ciągle się zmieniają. Niedawno doceniono złośliwe psy walczące. A teraz modne są małe psy, które nie przypominają zwierząt, ale zabawkę.

Ale nawet wśród mini-zwierzaków można znaleźć takie, których cena będzie gryźć mocniej niż kły psa.

Najdroższy pies na świecie nie chodzi po ulicach miasta. Ogólnie rzecz biorąc, nie znajdziesz go u nas w ciągu dnia.

Pies o imieniu Hong Dong jest zdecydowanie najdroższym psem na świecie. Jego chiński multimilioner, potentat węglowy, kupił go za 10 milionów juanów, czyli 1,5 miliona dolarów.

Rekordowa cena została ustalona na aukcji. Naprawdę drogi pies poszedł do nowego domu w towarzystwie strażników. Hong Dong (Big Splash) to 11-miesięczne szczenię mastifa tybetańskiego.

Jego właściciel już oblicza szacunkowy zysk, jaki przyniesie najdroższy pies na świecie. W końcu pragnienie hodowców psów do wiązania swoich psów z Hong Dong będzie nie do opisania.

I za to będą musieli zapłacić co najmniej 15 tysięcy dolarów. Ale trudno sobie wyobrazić, jaki zysk przyniosą szczenięta.

Nawiasem mówiąc, mastify tybetańskie w Chinach są traktowane w specjalny sposób. Jest to jedna z najstarszych pracujących ras. To one strzegły klasztorów w Tybecie, a także pomagały koczownikom w Himalajach.

Według legendy Czyngis-chan, a nawet Budda mieli mastify. Jednak teraz właściciel Hong Dong będzie musiał bardzo uważać. W końcu stał się doskonałym celem dla prasy i szantażystów.

„Złoty” szczeniak kiedyś osiągnie wysokość do jednego metra wysokości i będzie ważyć ponad 80 kilogramów. Hodowca Lu Liang już ostrzegł właściciela Hong Donga, że menu psa powinno być wyjątkowe.

Przed przeprowadzką do nowego miejsca zamieszkania szczeniak zjadł wybraną wołowinę i kurczaka, a po południu otrzymał egzotyczne chińskie przysmaki - abalone i ogórek morski.

Przypomnij sobie TEN HUSKY WYBRAŁ WŁASNEGO KOCIAKA, ABY ZABRAĆ GO ZE SCHRONISKA. NIEZWYKŁA HISTORIA ZWIERZĘCEJ PRZYJAŹNI

Jak informował portal „Zycie” POŻARY W AUSTRALII. JUŻ DRUGI DZIEŃ PADA NIEWIELKI DESZCZ I POMAGA GASIĆ OGIEŃ

Zycie pisał również o DZIEWCZYNKA Z KOALĄ NA RĘKACH, TA FOTOGRAFIA Z AUSTRALII WZRUSZYŁA WSZYSTKICH. OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEST NIEPRAWDZIWA. PO CO POWSTAŁA